Braković pogodio iz kornera

Nakon tri remija tešanjski „plavi“ su na domaćem terenu uknjižili važnu pobjedu protiv Ozrena rezultatom 3:2. Po vrlo teškom i klizavom terenu, pred nekih stotinjak posjetilaca, TOŠK i Ozren ponudili su dobar i kvalitetan susret. U desetoj minuti domaćini su poveli fantastičnim golom mladog Admira Brakovića, koji je direktno iz kornera matirao uspavanog golmana Ozrena Benjamina Hodžića. TOŠK-ovu radost već u narednoj minuti „pokvario“ je Elmin Zukić. izjednačivši na 1:1.

Nakon toga gledamo dominantniji TOŠK i plod takve igre golom Alena Ljevakovića donosi prednost domaćina u 26. minuti. U samom početku drugog dijela rasni golgeter iz solo akcije Emir Bureković povisuje na 3:1. Nakon toga tmurno vrijeme uspavalo je četu trenera Nihada Alića a tu uspavanost najbolje koristi iz slobodnjaka Damir Zuljić u 85. minuti za konačnih 3:2. Mladi sudac Pandžić sa žutim kartonom nagradio je gostujućeg vratara Benjamina Hodžića i kod domaćina Hankića, Saliha Hodžića, Aldina Bahtića i Ljevakovića. U narednom kolu Tešnjaci pauziraju dok Semizovčani „popravni“ imaju kao domaćini protiv UNIS-a.