Povodom 1. Marta – Dana nezavisnosti BiH, te obilježavanja svoje prve godišnjice rada, Sportsko – streljački klub “Paljuge” Šije je juče (nedjelja, 05.03.2017. godine), u Šijama, općina Tešanj, organizovao “Prvo amatersko takmičenje u streljaštvu sa zračnom puškom serijske proizvodnje”.
U takmičenju su učestvovali sljedeći streljački klubovi:
- SSK “Konjuh” Živnice,
- SIK Tuzla,
- SK Banovići,
- SK Zavidovići,
- SKOSI Maglaj,
- SSK Doboj Jug,
- SK Tešanj,
- US „20. JUNI ‘92“ Visoko,
- SK “Igman” Hadžići,
- SK “Target” Travnik,
- SK Donji Vakuf i
- SSK „PALJUGE“ – Šije, Tešanj
Takmičenje je realizovano u kategorijama:
- Osobe sa invaliditetom,
- Odrasli,
- Učenici.
Ukupno je u takmičenju učestvovala 41 ekipa u sve tri kategorije, a zajedno sa takmičarima koji su se takmičili pojedinačno ukupno je u takmičenju učestvovalo 179 takmičara.
U sklopu programa domaćin takmičenja iskoristio je priliku da uruči zahvalnice svim pojedincima, firmama i institucijama koje su materijalno ili finansijski pomogli rad kluba u protekloj godini kao i klubovima koji su se odazvali pozivu.
Na kraju programa organizovano je uručenje diploma, medalja i pehara najboljim pojedincima i ekipama kao i diplome za najmlađe učesnike takmičenja.
Domaćin se još jednom zahvaljuje svim klubovima koji su se odazvali pozivu za takmičenje kao i svima koji su pomogli da organizacija ove velike sportske manifestacije protekne u najboljem redu.
RANG LISTA – POJEDINAČNI PLASMAN
OSOBE SA INVALIDITETOM – ŽENE
- SKOSI Maglaj, HAMZIĆ Hasna
- SSK Konjuh Živinice, HODŽIĆ Alma
- SIK Tuzla, NUHIĆ Kadira
OSOBE SA INVALIDITETOM – MUŠKARCI
- SIK Tuzla, HASIĆ Mirsad
- SIK Tuzla, STEVANOVIĆ Predrag
- SKOSI Maglaj, SMAJLOVIĆ Fikret
ODRASLI – ŽENE
- SSK Konjuh Živinice, KOPIĆ Melisa
- SSK Konjuh Živinice, ALJIĆ Aida
- SSK Konjuh Živinice, ČAUŠEVIĆ Medina
ODRASLI – MUŠKARCI
- SK Igman Hadžići, DURMO Emir
- SSK Konjuh Živinice, UMIHANIĆ Selvir
- SK Igman Hadžići, FATIĆ Šaban
UČENICI – DJEVOJKE
- SK Tešanj, OMERBAŠIĆ Nadina
- SSK Doboj Jug, MEHINOVIĆ Admira
- SK Tešanj, HASANBAŠIĆ Asmira
UČENICI – MUŠKARCI
- US 20. juni ‘92 Visoko, ŠUBIĆ Amir
- SK Tešanj, HADŽALIĆ Eldar
- SSK Paljuge Šije, HASANIĆ Adin
NAJMLAĐA TAKMIČARKA
- SKOSI Maglaj, HAJDIĆ Dženneta
- SK Tešanj, KRUŠKO Mirela
NAJMLAĐI TAKMIČAR
- SSK Paljuge Šije, HASANIĆ Uner
RANG LISTA – EKIPNI PLASMAN
OSOBE SA INVALIDITETOM
- SIK Tuzla
- SKOSI Maglaj
- SSK Konjuh Živinice
ODRASLI
- SSSK Konjuh Živinice
- SK Igman Hadžići
- SSK Doboj Jug
UČENICI
- SK Tešanj
- SIK Banovići
- SSK Paljuge Šije