Sedmo kolo Prve lige FBiH – grupa “Sjever”: Pobjeda naših rukometaša u Živinicama.

Proteklog vikenda odigrano je sedmo kolo takmičenja u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

U okviru ovog kola naši rukometaši su u nedjelju, 12.11.2017. godine, ostvarili pobjedu na gostovanju u Živinicama, kod ekipe “Konjuh 2”, rezultatom 24:30.

Domaća ekipa je samo u prvih 15 minuta parirala našim rukometašima, koji nakon toga preuzimaju inicijativu poluvrijeme završavaju rezultatom 12:15. U drugom poluvremenu naša prednost se povećava za konačnih 24:30. Ovu pobjedu su tešanjski rukometaši posvetili svom predsjedniku Refiku Ćusti, koji po drugi put vodi bitku sa karcinomom.

U našoj ekipi istakli su se Martinović sa 7 pogodaka, Isaković, Omahić i Došić sa 5, te Klis sa 4 pogotka a svoj dan imao je i sjajni golman Sinanović. Kod domaćina se istakao Kudić sa 7, te Rizvić sa 4 pogotka.