Taekwondo akademija Tešanj-Šije: Srebrna medalja sa Evropskog prvenstva u Istanbulu.

Naš Klub borilačkih sportova “Taekwondo akademija” Tešanj-Šije je proteklih dana sa svoje dvije najuspješnije takmičarke, Nadinom Mehmedović i Sabinom Balić, u pratnji njihovog trenera Elvina Mehmedovića učestvovao na Evropskom klupskom prvenstvu u taekwondo-u, koje se održava u Turskoj, u Istanbulu od 06. do 09. februara 2018. godine.

Nadina Mehmedović je izborila plasman u finale te tijesno izgubila u finalnoj borbi od reprezentativke Bugarske, tako da je osvojila srebrnu medalju. Sabina Balić nije uspjela do medalje, nakon pobjede protiv reprezentativke Francuske, u borbi za medalju izgubila je od reprezentativke Azerbejdžana, na “zlatni bod”.

Svakako veliki uspjeh za prvi nastup na jednom ovako velikom takmičenju, čestitke i treneru i našim takmičarkama, sa željom da nastave nizati uspjehe.