SSK “Paljuge” Šije – Uspješno organizovano 2. amatersko takmičenje u streljaštvu zračnom puškom.

Povodom 1. Marta – Dana nezavisnosti BiH, te obilježavanja druge godišnjice rada,  Sportsko-streljački klub “Paljuge” Šije je u nedjelju, 04.03.2017. godine, u klupskoj streljani u Šijama, organizovao “Drugo amatersko takmičenje u streljaštvu zračnom puškom”.

Takmičenje je organizovano u kategorijama:

  • Učenici osnovnih škola,
  • Učenici srednjih škola,
  • Odrasli
  • Osobe sa invaliditetom.

U takmičenju je učestvovalo 147 takmičara iz sljedećih streljačkih klubova:

  • SK Tešanj
  • SSK Doboj Jug
  • US „20 juni ‘92“ Visoko
  • SIK Tuzla
  • SK „Konjuh“ Živinice
  • SSK „Bratstvo“ Novi Travnik
  • SSK „Target“ Travnik
  • SK „Igman“ Hadžići
  • SIK Banovići
  • SKOSI Maglaj
  • SSK „Paljuge“ Šije

Ostvareni su slijedeći rezultati:

KATEGORIJA „OSNOVNA ŠKOLA“:

Ekipni plasman:

  1. Mjesto: SK Tešanj
  2. Mjesto: SSK Doboj Jug
  3. Mjesto: SSK „Paljuge“ Šije

Pojedinačno:

Djevojčice:

  1. Mjesto: Erna Bektić – SSK Doboj jug
  2. Mjesto: Nadina Omerbašić – SK Tešanj
  3. Mjesto: Alma Hasanić – SSK „Paljuge“ Šije

Dječaci:

  1. Mjesto: Eldar Hadžalić – SK Tešanj
  2. Mjesto: Eldar Bavrk – SK Tešanj
  3. Mjesto: Besim Šečić – SSK Doboj jug

KATEGORIJA: „SREDNJA ŠKOLA“

Ekipni plasman:

  1. Mjesto: SK Tešanj
  2. Mjesto: SSK „Paljuge“ Šije
  3. Mjesto: SSK Doboj jug

Pojedinačno:

Djevojke:

  1. Mjesto: Elina Meškić- SSK „Paljuge“ Šije
  2. Mjesto: Sajra Aličić – SSK Doboj Jug
  3. Mjesto: Asmira Hasanbašić – SK Tešanj

      Muškarci:

  1. Mjesto: Edin Šiljak – SSK „Target“ Travnik
  2. Mjesto: Muamed Hasaničević – SK Tešanj
  3. Mjesto: Elvedin Adžić – SK Tešanj

KATEGORIJA: ODRASLI

Ekipni plasman:

  1. Mjesto: SK „Konjuh“ Živinice
  2. Mjesto: SK „Igman“ Hadžići
  3. Mjesto: SK Tešanj

Pojedinačno:

Žene:

  1. Mjesto: Melisa Klopić – SK „Konjuh“ Živinice
  2. Mjesto: Medina Čaušević – SK „Konjuh“ Živinice
  3. Mjesto: Šaha Hodžić – SK „Konjuh“ Živinice

Muškarci:

  1. Mjesto: Jasmin Fatić – SK „Igman“ Hadžići
  2. Mjesto: Arnes Bratić – SK „Igman“ Hadžići
  3. Mjesto: Selvir Umihanić- SK „Konjuh“ Živinice

KATEGORIJA: OSOBE SA INVALIDITETOM

      Ekipni plasman:

  1. Mjesto: SIK Tuzla
  2. Mjesto: SK „Igman“ Hadžići
  3. Mjesto: SK Tešanj

      Pojedinačno:

      Žene:

  1. Mjesto: Kadira Nukić – SIK Tuzla
  2. Mjesto: Mirela Ramić- SIK Tuzla
  3. Mjesto: Šemsa Merdić – SK Tešanj

       Muškarci:

  1. Mjesto: Mirsad Hasić – SIK Tuzla
  2. Mjesto: Fuad Ferizović – SIK Tuzla
  3. Mjesto: Senad Mujanović- SKOSI Maglaj

Domaćin se i ovim putem iskreno zahvaljuje svim klubovima koji su se odazvali pozivu i na ovaj način obilježili Dan nezavisnosti BiH, a najboljim pojedincima i ekipama čestitke na uspjehu uz želje da se iduće godine istim povodom okupe u još većem broju.