XIX kolo Prve lige FBiH – grupa “Sjever”: Pobjeda naših rukometaša u Sanskom Mostu.

Proteklog vikenda igrano je 19. kolo Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

U okviru ovog kola naši rukometaši su na gostovanju u Sanskom Mostu, kod ekipe RK “Sana 7” ostvarili novu sjajnu pobjedu rezultatom 25:31.

Od samog starta, naša ekipa je dala do znanja domaćinu da je došla po bodove. Na početku utakmice ostvarena je prednost od 4:0, koja se zadržala do kraja prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 14:19. I u drugom poluvremenu nastavljeno je istim tempom, tako da je prednost naše ekipe u momentu bila i do 8 golova.

Konačan rezultat glasio je 25:31 za naše rukometaše, koji su i u ovom meču pokazali veliku borbenost. Posebno su se istakli Došić Amir sa 10, Isaković Zlatko sa 7, te Tucaković Dario sa 4 pogotka. Kod domaćina, bolji od ostalih bio je Dugonjić, sa 9 pogodaka.

Uskoro očekujemo rezultate svih utakmica kao i tabelu nakon 19. kola.