4.april – Dan otpora fašizmu i ponovo naši učenici osvjetlili obraz Gimnazije

Povodom dvadesete godišnice, 4. aprila – Dana otpora fašizmu u sali Centra za kulturu i obrazovanje održana je Svečana sjednica Općinskog vijeća Tešanj. Na sjednici je premijerno prikazan dokumentarni film «Tešanjski odgovor». Nakon što je otvorena sjednica gostima se obratio predsjedavajući Općinskog vijeća Esmir Subašić, a potom predsjednik Izvršnog odbora Općine Mirsad Ćeman i Općinski načelnik Fuad Šišić. Ovom prilikom, Općinski načelnik je pobjednicima nagradnog kviza iz historije uručio diplome i nagrade.

Prilikom takmičenju osnovinih škola, na području Općine, prvo mjesto osvojila je OŠ «Kulin ban» Tešanjka. Prvo mjesto na takmičenju srednjih škola pripalo je učenicima II-a razreda naše škole. Učenici Anes Hodžić, Paša Sinanović i Semra Softić, zajedno sa profesoricom historije Jasminom Deljkić proslavili su pobjedu i time na još jedan način uveličali ime naše škole. U programu je nastupio i Omladinski ansambl Tešanj.

(Naida Skula)

Opširnije: mcc.edu.ba

O Tesanj Net

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *