Bosna TS pobijedila favorizovano Jajce

Pred nekih sedamdesetak gledalaca Bosna TS je zasluženo trijumfovala nad favorizovanom ekipom Jajca rezultatom 23:21. Momčad trenera Ajanovića je većim dijelom susreta bila bolji takmac na parketu a na poluvrijeme otišla je sa rezultatskom prednošću 14:10.

Ono što mora zabrinuti rukovodstvo Bosne TS je da se velika prednost (protiv Jajčana bila je i plus sedam) se olahko topila i samo ozbiljnom igrom i sa dva igrača manje u samom finišu došlo se do ključne pobjede za bjeg iz opasne zone. Tuzlanski sudijski par Kanić i Delić izuzetno su loše sudili na štetu obje ekipe, posebno na štetu Bosne TS.

Od 21 gola gostiju dvojac Popaja i Amar Agić postigli su osamnaest golova, ravnopravno po devet. Prve strijelačke violine kod domaćina bile su Armin Omahić i Handžić. Obojica su postigli po pet golova.

Tešanj: Bosna TS – Jajce 23:21 (14:10)

Dvorana SRC Tešanj. Gledalaca: 70. Sudije: Damir Kanić i Muamer Delić (obojica Tuzla). Delegat: Vladimir Jović.

Bosna TS: Sinanović, Kotorić 3, Hojkurić, Haris Isaković, Armin Omahić 5, Adžamija 1, Zlatko Isaković 2, Handžić 5, Enver Omahić, Dolamić 2, Šišić 1, Tucaković 2, Ramić, Hrvić, Prnjavorac, Krdžalić 2. Trener: Abdulah Ajanović. Isključenje: 18 minuta. Crveni karton: Šišić (43). Diskvalifikacija: Dolamić (54), Z. Isaković (59).

Jajce: Suvad Agić, Arapović, Topa, Amar Agić 9, Dramac, Kovačević 1, Brtan 1, Aganović, Delić, Popaja 9, Halaba 1, Crnoja, Kolar. Trener: Rešad Agić. Isklučenja: 12. Crveni karton: Brtan (42).