Po jedan gol u oba poluvremena

Pred nekih stotinjak posjetilaca na tešanjskim „Lukama“ TOŠK je Stupčanici dao golove u prosjeku jedan po poluvremenu. Tešnjaci su poveli fenomenalnim golom Kurdića u 3. minuti a nakon ubačaja Burekovića gdje je nes(p)retno loptu zahvatio Lemezan i neprijatno iznenadio solidnog Kusturu za domaću pobjedu od 2:0. Zbog ne promišljenog starta s leđa sudija Todorovac prije konca susreta na hlađenje poslao je Starogorca.

Malobrojni gledaoci mnogo su više očekivali od Olovnjana i Tešnjaka što su ponudili u subotnjeg kantonalnom ogledu, posebno su razočarali domaćini kod kojih se u igri osjeti nedostatak adekvatnih priprema. Podsjetimo, da je u pripremoj fazi četa trenera Deljkića odigrala samo pet duela sa baš ne pohvalnim učinkom. No, trener Deljkić najavljuje da će forma uz utakmicu u utakmicu rasti a sljedeći ispit Tešnjacima su ranjeni Župčani sa već dva poraza na startu.

Stadion „Luke“ u Tešnju. Gledalaca: 100. Sudija: Adis Todorovac (Zenica). Strijelci: 1:0 Kurdić (3), 2:0 Lemezan (76) – ag. Žuti kartoni: Dž. Hasanbašić, Hankić, Hadžiahmetović, Žižo (TOŠK), Numanović, Šahmakija, Žerić (Stupčanica). Crveni karton: Starogorac (Stupčanica) – direktni zbog grubog starta s sleđa. Igrač utakmice: Haris Kurdić (TOŠK) – 7,5.

TOŠK: Dizdarević -, S. Hasanbašić 7, Mešić 6,5, Omahić 6, Dž. Hasanbašić 6,5, Hankić 6,5, Bureković 7, Hadžiahmetović 7 (od 87. Plančić -) , Žižo 6,5 (od 60. Muharembegović 6,5), Bahtić 6,5 (od 76. Sab. Bašić -), Kurdić 7,5. Trener: Hajrudin Deljkić.

Stupčanica: Kustura 6,5, Numanović 6 (od 46. Starogorac 5), Lemezan 6, Guta 6, Šahmakija 6,5, Žerić 6 (od 60. Šehić 6), Abazović 6, Mulić 6,5, Hota 6, Muharemović 6, Ahmetspahić 6,5. Trener: Džemal Klačar.