Sedmica na Šibovima

Jelaški Borac u duelu sa ekipom FTC Sarajevo pokazao je, da je u odličnoj rezultatskoj i golgetorskoj seriji. Nesretni golman sarajevskog FTC Melić morao je čak sedam puta da vadi loptu iz svoje mreže.

Posebno prema gostima bio je neumoljiv Semir Pezer, koji je postigao četiri gola dok su ostale golove postigli Bilonić te mladi rezervisti 18-godišnjaci Ibrahim Hadžan i Amin Bedak. Treba istaći da Pezer je do sada u posljednja dva domaćinska duela (Stupčanica i FTC Sarajevo) postigao sedam golova i sada je najbolji strijelac Borca sa osam golova.

Da je crna subota bila za goste najbolji je dokaz 62. minut kada je Kurto promašio sa kreča. Nakon ove rutinske pobjede i dalje Borac drži lidersku poziciju i u ovom klubu se nadaju da će i nakon gostovanja kod Bisera ostati na čelu drugoligaškog federalnog „Centra“.

Utakmica u Jelahu kasnila je dvadeset i pet minuta jer gosti imali su problema u saobraćaju pa možda ih je i to koštalo visokog poraza. Možda?

Stadion „Šibovi“ u Jelahu. Gledalac: 200. Sudija: Ismet Ibrahimkadić (Tešanj). Strijelci: 1:0 Bilonić (2), 2:0 Pezer (9), 3:0 Pezer (28), 4:0 Pezer (38) 5:0 Pezer (72) 6:0 Ibrahim Hadžan (83) 7:0 Bedak (88). Žuti kartoni: Parla, Džuderija (FTC Sarajevo). Igrač utamice: Semir Pezer (Borac) – 9,5.

Borac: Deljkić -, Halilović 8, Škiljo 8, Z.Hadžan 8 (od 60. Šimunović 8), Bilonić 8, Navrboc 8, Džananović 8, Hadžikadunić 8 Hodžić 7,5 (od 75. I.Hadžan -), Pezer 9,5 Pupić 8 (od 75. Bedak -). Trener: Zlatko Spasojević.

FTC Sarajevo: Melić 5, Bošnjaković 5, Salčin 5, Dž. Silajdžić 5,5, Šutalo 5,5 (od 64. Parla 5), Marković 5,5, Kurto 5, Džuderija 5, Aljukić 5,5, Selak 5, A. Silajdžić – (od 18. Čekić 5,5). Trener: Admir Smajić.