Domaćin penalom do pobjede

Jelaški Borac posljednju jesenju utakmicu pred svojom publikom okončao pobjedom teže nego očekivano protiv dobre ekipe Ilijaša. Gol odluke desio se u 70. minuti kada je s kreča Ramić sretno matirao Ljeskovicu. Prije toga u svom šesnestercu jedan igrač gostiju ruši opasnog Šimunovića, koji je svojim ulaskom unio svježinu u igru domaćih.

Komentar utakmice dobili smo od trenera obju ekipa Faruka Dedića (Ilijaš) i Zlatko Spasojević (Borac).

Mi smo domaćinu parirali dobro u prvih 45 minuta, odgovorili smo trkački i presingom po cijelom terenu. Nismo im dozvoljavali da imaju puno šansi i da kreiraju igru. Ta igra nam se isplatila do kobnog jedanaesterca kojeg nebi komentarisao. Borac je bio bolji za taj jedan gol. Riječi su trenera Ilijaša Faruka Dedića. Njegov kolega Zlatko Spasojević je ovim riječima ocijenio duel između Ilijašana i Jelašana. Iako smo bili oslabljeni nisam zadovoljan odnosom mojih igrača prema protivniku kojeg su podcijenili. Takva nas je igra koštala u prvom poluvremenu. U drugom se bolje angažirali i došli do zaslužene pobjede. – rekao je Spasojević. U zadnjem jesenjem kolu Jelašani gosti su u Brezi dok Ilijaš dočekuje Stupčanicu.

Stadion Šibovi u Jelahu. Gledalaca: 150. Sudija: Admir Musić. Strijelci: 1:0 Ramić (70) – 11 m. Žuti kartoni: Hadžikadunić, Navrboc, Škiljo, Šimunić (Borac), Arnautović, Mašić, M. Đukić, Okanović (Ilijaš). Igrač utakmice: Igor Šimunović (Borac) – 7,5.

Borac: Deljkić -, Halilović 7, Hadžikadunić 7, Navrboc 7, Pezer 7, Pupić 7, Mudrov 7 (od 59. Šimunović 7,5), Ramić 7 (od 82. I. Hadžan -), Durmišević 7 (od 65. Ćorić 6,5), Škiljo 7, Bilonić 7,5. Trener: Zlatko Spasojević.

Ilijaš: Ljeskovica 6,5, Beširević 6,5, Okanović 6,5, Arnautović 6,5, Barić 7, E. Kahriman 6,5, R. Đukić 6,5, Odović 6,5, N. Hadžić 6,5 (od 83. Hrustanović -), A. Kahriman 6,5 (od 64. M. Đukić 6,5), Mašić 6,5 (od 75. Jusić -). Trener: Faruk Dedić.