TOŠK bolji u derbiju začelja

Jednu od lošijih polusezona u posljednje vrijeme TOŠK je završio na najbolji mogući način sa šest postignutih golova fenjerašu Vratniku pred nekih 150 gledalaca.

Publika se nije ni smjestila na tribinama a već Žižo je načeo mrežu Bodnaruka u drugoj minuti a Bureković je već u dvanaestoj uduplao vodstvo Tešnjaka. Oko pet-šest šansi domaćin je prokockao do trećeg gola najboljeg pojedinca u ovom duelu Harisa Halilovića u 62. minuti, koji je za trinaeset minuta se upisao po drugi put u listi strijelaca sa bijele tačke. Iz lijepe akcije Bahtić je „petardirao“ goste u 80. minuti a mladi Nuhanović je u 89. minuti postavio konačnih 6:0.

Treba istaći da je dobri zavidovićki sudija Adnan Isović već u 16. minuti zbog nesportskog gesta na hlađenje poslao nervoznog Ferhatovića dok je žutim kartonima nagradio Sadina Bašića kod domaćina a Makiana i Dodera kod Vratnika. Ova utakmica i visoka pobjeda TOŠK-a je pomalo ublažila gorak ukus jedna grozne polusezone ekipe coacha Hajrudina Deljkića sa mršavih 15 bodova.

Stadion „Luke“ u Tešnju. Gledalaca: 150. Sudija: Adnan Isović (Zavidovići). Strijelci: 1:0 Žižo (2), 2:0 Bureković (12), 3:0 Halilović (62), 4:0 Halilović (75) – 11 m, 5:0 Bahtić (80), 6:0 Nuhanović (89). Žuti kartoni: Sadin Bašić (TOŠK), Makian, Doder (Vratnik). Crveni karton: Ferhatović (Vratnik) -16. minut. Igrač utakmice: Haris Halilović (TOŠK) – 8.

TOŠK: Dizdarević, Sinanović 7 (od 61. Nuhanović 7,5), Sabin Bašić 7, Plančić 7,5, Braković 7,5, Hankić 7, Kurdić 7,5, Bureković 7,5 (od 76. Kahvić -), Žižo 7, Sadin Bašić 7 (od 57. Bahtić 7) Halilović 8. Trener: Hajrudin Deljkić.

Vratnik: Bodnaruk 5, Hećo 5,5, Ibišević 6, Makian 6, Dizdarević 5,5, Kačar 6, Ferhatović -, Zorlak 6 (od 56. Hamzić 6), Alić 6, Kurahović 6 (od 72. Drkenda -), Selimović 5,5 (od 72. Kovačević -). Trener: Suad Šakić.