Pao Bihać za prvu pobjedu Bosne TS

Napokon se četa trenera Abdulaha Ajanovića probudila iz dubog nerezultatskog sna i zabilježila svoju prvu prvenstvenu pobjedu. Bosna TS je slavila protiv solidnih Bišćana 31:27.

U prvom poluvremenu gledali smo i uživali uz briljantnu a ponekad i uz lucidnu igru domaćih pogotovo braće Harisa i Zlatka Isaković, Krdžalića i Tucakovića a i golman Sinanović je briljirao. Takvom borbenom igrom i lijepom za oko Tešnjaci su otišli na odmor sa plus devet (18:9).

U drugom dijelu a posebno u prvih šest, sedam minuta gosti su topili prednost domaćina ali ipak nisu uspjeli je do kraja istopiti pa je na kraju ovaj duel 9. kola Prve lige FBiH – „Sjever“ završio pobjedom Tešnjaka 31:27. Kod gostiju je briljirao Denis Hošić kao najbolji strijelac utakmice sa 12 postignutih golova.

Dvorana SRC Tešanj. Gledalaca: 70. Sudije: Adnan Muhtaferović i Jasenko Omerefendić (oba Živinice). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: Bosna TS 5 (2), Bihać 3 (1). Isključenja: Bosna TS (12), Bihać (12).

Bosna TS: Sinanović, Kantić, Jaćimović, H. Isaković 5, A. Omahić 2, Adžamija 3, Z. Isaković 2, Handžić 3, E. Omahić, Dolamić, Hojkurić, Tucaković 4, Radojčić 5, Hrvić, Kotorić 2, Krdžalić 5. Trener: Abdulah Ajanović.

Bihać: Handukić, Pečenković, Pilipović, Hošić 12, Zulić, Ljibijankić 1, Sulejmanović 4, R. Hafurić 2, Begić 1, Beširević, Merzihić, Živković 2, Čović 1, Bajramović 4. Trener: Asmir Hafurić.