Otvoreno pismo Sportskom savezu Tešanj

Nikola-nikic-atomci.ba_

Poštovani presjedniče i saradnici!

Prije svega da se zahvalimo na prelijepoj manifestaciji kao i na organizaciji. Vrijedno je spomenuti da je dobro tehnički odrađeno: izgled bine, razglas, nagrade, pehari kao i gostovanje muzičara s područja naše općine kao i naše Zerine Zeničanin.

Prošli puta smo neke greške uočili pa smo privatno pisali ali ovaj put ćemo javno zbog pojedinih članova Sportskog saveza općine Tešanj.

Naime prva greška je napravljena što je izabran dan kada vjernici Katoličke vjeroispovjedi slave svoj najveći praznik Božić. Ali i da u samim tim govorima niko se nije usudio ni da čestita vjerski praznik jer sigurno je bilo ljudi koji slave ovaj praznik ili su vezani na neki način za isti kao i mi obični jer smo trebali da budemo u posjeti naših prijatelja i poznanika.

Druga greška je način izbora sportista i njihova kategorizacija i da nisu predstavljeni rezultati sportista odakle dolaze i njihove zasluge u tim ekipama. Ekipe koje se nalaze u kantonalnoj ligi i to treće mjesto njihovi igrači su u paraleli s internacionalcima i igračima koji su igrali za reprezentaciju.

Iz ekstremnih sportova niko nije dobio nikakvu nagradu kao i da ne postoji taj vid sporta.

Iako smo pisali o ovom događaju nismo uvršteni u sponzore, a pišemo o svim dešavanjima iz Vašeg saveza.

Na internetu se mogu pročitati razni komentari i možete vidjeti reakciju kako sportista, tako i sportskih radnika i da su neki ljudi u tom savezu koji nemaju iza sebe bazu sportski klub ili su neki ljudi dobili nagrade, a doveli svoje klubove na rub egzistencije ili su bili prozivani zbog nesportskog ponašanja.

Web portal atomci.ba je proslijedio svoje prijedloge i ovim se putem zahvaljujemo što ste nas podržali i prihvatili: Admir Ljevaković, Avdija Vršajević, Fehro Ljevaković, Halid Fejzić i web portal atomci ba.

Možemo samo da objasnimo o atomcima.ba da radimo 4 godine i da smo mnogo napisali o sportu i o svemu u Tešnju. Naime nismo mi krivi što većina tih klubova ne želi da proslijedi informaciju kako bih javnost znala o dešavanjima u našim klubovima. Ovim putem želim da se zahvalim Karate klub Doboj Jug koji je definitivno najbolji i najkulturniji klub na našim prostorima prema portalu atomci.ba.

Koliko znamo samo dva kluba imaju svoje web portale i to Borac iz Jelaha i Paintballclub Avantura Tešanj dok ostali to nemaju kao ni kontakt brojeva na adresa.

To bi se odnosilo i na sportski savez općine koji nema web portala, a krovno je udruženje Sporta u Tešnju.

Sportski pozdrav i nadamo se da ovaj tekst neće promjeniti odnose između web portala atomci.ba i saveza, te da će biti ranije utvrđeni kriteriji izbora sportiste po rezultatima ličnim ali i kolektiva za koji igra.

Ovdje su neka imena izostavljena da li od kluba ili saveza ali je sramota (Travanćić, Hajrić, Mahmutović…)

Molimo Vas da nam napišete imena osoba koje su postavile kriterije za izbor sportiste tj. Upravni odbor saveza.

Web portal atomci ba
Sejo Muftić

About Tesanj Net

One comment

  1. Svaka cast Sejo, slazem se sa tobom u potpunosti. Sve najbole vam zelim i nastavite sa novostima iz sporta a posebno about soccer.

Komentariši