Borac potopio TOŠK-a, Bosni TS pobjeda kući

GEDSC DIGITAL CAMERA

Tekst: Halid Fejzić

Fudbal: Druga liga FBiH – „Centar“

U vječitom derbiju Borac je potopio TOŠK rezultatski ali i uništio sve nade da Tešnjaci prezime na liderskoj poziciji Druge lige FBiH – Centar“. Nakon petnest kola lider je Goražde (31), drugoplasirana Je Bosna i TOŠK treći skupili su trideset bodova, Borac je četvrti sa 26 bodova dok je Pobjeda šesta s bodom manje, odnosno 25.
Šezdeseti derbi Borac-TOŠK, završio je visokom i zasluženom pobjedom domaćina rezultatom 4:0. U veoma sportskom nadmetanju, bez pretjerano oštrih startova, derbi je već na startu pokvario Savezni sudija Siniša Zrnić, isključivanjem gostujućeg golmana Dizdarevića, koji je prije toga(19 minut)imao tri odlične intervencije i sačuvao svoju mrežu. Nakon isključenja i vodstva, koje je domaćin ostvario iz opravdano dosuđenog penala, gosti su djelovali posve izgubljeno jer rezervni golman (kadet) Muharembegović sa svojih 16 godina nije mogao uspješno odgovoriti obavezama. Drugi gol je primio direktno iz kornera ispustivši već uhvaćenu loptu u vlastitu mrežu. Strijelci za domaćina su bili Bilonić (19-11 m,Mudrov
(30) Buljubašić(47) i Žižo (62).Domaćin je mogao postići još 2-3 gola ali su napadači promašili idealne prilike. Jedinu pravu priliku za TOŠK, ne koristi Suljić sa 10 metara, oči u oči sa Deljkićem, šutiravši loptu nebu pod oblake. Igračima obje ekipe slijedi zasluženi zimski odmor. Inače sat prije početka utakmice u Jelahu na tribinama se već okupilo oko hiljadu gledalaca da bi ih kasnije bilo više od dvije hiljade. I po posjeti derbi je zadovoljio. Sudija Zrnić je pretjerano mahao i žutim kartonima dodijelivši šest žutih domaćinu te tri žuta i jedan crveni gostima. – Tekst: Senad Durkalić

GEDSC DIGITAL CAMERAGEDSC DIGITAL CAMERA

Pobjeda je još jednom pokazala svoju snagu jer sa domaćim Azotom odigrala je bez golova.

Prva liga FBiH – „Sjever“

Teže nego očekivano Bosna TS je na svom ognjištu porazila Banoviće 28:26. Da li zbog naporne tekme od srijede protiv tuzlanske Slobode Solane, puleni trenera Filipovića u susret ušli su opušteno i ta ih opuštenost pratila ih je preko četrdeset minuta susreta a onda su Tešnjaci počeli ozbiljnom igrom u odbrani i kvalitetnom završnicom u napadačkoj ulozi prije svega Gušića, Envera Omahića, mladog Jusufbegovića i sjajnog Handžića uz iskusnog Adžamiju preokrenula je rezulat i u posljednjih petnaestak minuta nije ispuštala prednost i na kraju slavila 28:26. Kod gostiju Ivanišević bio je najprecizniji sa 12 golova. U 49. minuti povrijedio se Malčinović kojeg su brzom intervencijom pripadnici tešanjske Hitne pomoći hospitilizirali i nakon pregleda pušten je kući. Treba istaći da tešanjska publika njih oko stotinu bila je velika podrška domaćim igračima a i povrijeđenog Malčinovića nagradila je aplauzom uz želju za što brži oporavak. Ne smijemo zanemariti činjenicu da odlične role na vratima domaćina odradili su Beganović i Sinanović I kod gostiju Todorević.
Bosna TS: Sinanović, Gušić 8, Hojkurić, A. Isaković, A. Omahić, Adžamija 4, Z. Isaković 2, Handžić 5, E. Omahić 4, Dolamić 2, Šaranović, H. Isaković, Hadžić, Kantić, Jusufbegović 3. Trener: Ljubomir Filipović.
Banovići: Todorević, Malčinović 1, Sakić, Efendić, Ivanišević 12, Modrić 1, Rizvić, Čamdžić, Kavazović 5, Savić 5, Tokić 2, Avdić. Trener: Edis Rahmanović.

16112013565

16112013564

16112013563

16112013566

Košarka: A-2 liga

Gradina je u sklopu 4. kola A-2 lige doživjela poraz od ekipe Milenijuma u Živinicama 80:76. Tešnjaci su briljirali u čak tri četvrtine (20:21, 14:16, 21:26, 25:13). Po riječima predsjednika Gradine Hamze Hotića Tešnjacima ovu pobjedu oteli su sudci Kovačević i Kasač dok je Selimović konkretno sudio. U Gradini ističu da Gradina već tri sezone na ovakav način je pokradena u Živinicama.

Izvor: Radiotesanj.ba