Pružimo ruke – uklonimo barijere

U utorak, 10.juna 2014. godine u okviru realizacije projekta „ Pružimo ruke-uklonimo barijere“ za koji je naša škola dobila sredstva na 7. Sajmu kreditiranja, učenici naše škole realizovali su nekoliko aktivnosti.

1

Jedna grupa učenika željela je upoznati i animirati građane o važnosti razumijevanja problema s kojim su suočena ova djeca jer je to jedini način da ih razumijemo i pružimo im ruke podrške.

Istovremeno, druga grupa učenika provela je prijepodne sa djecom u Dnevnom boravku za djecu i omladinu s posebnim potrebama. Podijelili su im igračke, paketiće, igrali su se, smijali i uistinu uživali. Druženje su završili zajedničkim ručkom. Realizaciji ovog projekta prisustvovali su i članovi udruženja Infohause. Ponosni smo jer smo im bar nakratko pokazali da nisu sami i da su nam bitni.

 

Opširnije: stst.tesanj.net

About Tesanj Net