DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U petak 21.11.2014. godine, povodom obilježavanja 25.novembra Dana državnosti Bosne i Hercegovine, u našoj školi je upriličen bogat i raznovrstan kulturno-umjetnički program. Na samom početku prisutni su upoznati o važnosti ovog datuma i 1. zasjedanju ZAVNOBiH-a kada su postavljeni temelji državnosti Bosne i Hercegovine koji su do danas očuvani.

U matičnoj školi na Krndiji, u prisustvu mnogobrojnih gostiju, održana je priredba koju su pripremili naši učenici i nastavnici, te na taj način uljepšali predstojeći praznik.

U područnoj školi Planje upriličen je kviz znanja iz historije Bosne i Hercegovine, kako bi se prisjetili značajnijih događaja vezanih za našu domovinu.

Novinarsko-informacijska sekcija

OŠ “Rešad Kadić“ Tešanj

About Tesanj Net

Komentariši