Dodjela književne nagrade “Musa Ćazim Ćatić”

daniuodzaku

Povodom stogodišnjice od izdavanja prve zbirke pjesama Muse Ćazima Ćatića objavljen je konkurs za književnu nagradu “Musa Ćazim Ćatić” za najbolju učeničku pjesmu. Pravo učešća imali su učenici Tešnja i Odžaka. I ovaj put učenici naše škole zabilježili su značajne rezultate, osvojili su tri glavne nagrade.

Prvo mjesto pripalo je Almedini Dizdarević (IX-razred), drugo mjesto Srkalović Amila (VIII-razred), treće mjesto Čvorić Amil (VIII- razred), Srkalović Belma (VIII-razred) također je dobila pohvalu za napisanu pjesmu. Svi su pokazali kako je poezija i književnost u njihovom srcu.

Učenici u pratnji svojih nastavnika prisustvovali su svečanosti gdje su im uručene zaslužene nagrade. Svečanost su uljepšali već svima poznati muzički talenti Nejra Brka i Nermin Handžić, otpjevali su sevdalinku “O Safete, Sajo, Sarajlijo”.

Folklor naše škole izveo je igru “Bosansko kolo”, oduševili su mnogobrojne goste,njihov nastup bio je kao kruna ove svečanosti koju će prisutni zasigurno dugo pamtiti.

O Tesanj Net

Komentariši