XX KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE ZA UČENIKE/CE SREDNJIH ŠKOLA

11079664_1598747750340160_1660988084_n

 

U subotu 28.marta 2015.god, održano je XX , jubilarno, Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike/ce srednjih škola. Organizator je Pedagoški zavod Zenica, a domaćin je ove godine bila naša škola . Na samom otvaranju takmičenja učenicima su obratila se direktorica škole Aida Salkić, koja je čestitala takmičarima na postignutim rezultatima na općinskim takmičenjima i poželjela im puno sreće i uspjeha, te da pokažu svoju izvrsnost, znanje i talenat.Zatim, načelnik Općine Tešanj Suad Huskić , a ispred Pedagoškog zavoda prigodnim govorom obratila se direktorica Munevera Selmanović i proglasila Kantonalno takmičenje otvorenim.Takmičarske zadatke po razredima sačinila Enisa Mehić kao spoljni saradnik.

Svečanim prijemom gostiju i prigodnim programom, koji su pripremili učenici i profesori naše škole, iskazana je srdaćna dobrodošlica. Naši gimnazijalci su na takmičenju ostvarili odlične rezultate i promovisali školu na najbolji način, a to su Demir Hasičić ( Ic), Lamija Bešlagić (Ic), Sadifa Ćeman(2b) , Emin Širbegović (3c), Faris Kantić (4d), Edin Redžić (4c) , Čestitamo im! Ovim putem svim učesnicima čestitamo i želimo puno uspjeha u daljnjem školovanju.

Učešće za plasman na Federalno takmičenje uzeli su učenici/ce iz 9 općina kantona. Iz 30 srednjih škola, od prvog do četvrtog razreda, takmičilo se 115 učenika/ca. Sa učenicima/cama je organizovano doputovalo i 31 profesora/ica.

Formirano je pet komisija za bodovanje, pregled i rangiranje učeničkih radova. Cjelokupna organizacija i realizacija takmičenja uredno je provedena.

Rezultati XX Kantonalnog takmičenja iz matematike učenika srednjih škola Zeničko-dobojskog kantona od prvog do četvrtog razreda:

Prvi razred:
1. Kovač Imran, Međunarodna srednja škola, Zenica
2. Ćosić Ismet, Gimnazija “Muhsin Rizvić” Kakanj
3. Šestić Adna, Prva gimnazija u Zenici
4. Gluhić Muamer, Srednja tehnička škola Zavidovići 5. Kokor Nikolina, KŠC “Sveti Pavao” Zenica

Drugi razred :
1. Polić Adin, Međunarodna srednja škola, Zenica
2. Rizvanović Lejla, Gimnazija “Muhsin Rizvić”, Breza
3. Gušić Haris, Tehnička škola Zenica
4. Ćatić Ašida, Gimnazija “Visoko” Visoko
5. Polić Ramiz, Srednja tehnička škola Zavidovići

Treći razred:
1. Lemeš Kanita, Gimnazija “Visoko” Visoko
2. Tanković Amina, Prva gimnazija u Zenici
3. Spahić Vedad, Prva gimnazija u Zenici
4. Rizvan Anesa, Gimnazija “Visoko” Visoko
5. Selimović Belma, Gimnazija “Muhsin Rizvić” Breza

Četvrti razred :
1. Biogradlija Senija, Prva gimnazija u Zenici
2. Puščul Dženana, Gimnazija “Visoko” Visoko
3. Bećić Ajla, Gimnazija “Rizah Odžečkić” Zavidovići
4. Redžić Edin, Gimnazija “Musa Ćazim Ćatić” Tešanj
5. Burić Amar, Gimnazija “Visoko” Visoko

 

 

 

 

                             

Opširnije: mcc.edu.ba

O Tesanj Net

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *