Državno takmičenje „IT CHALLENGE-u“ u Maglaju

10516820_10205661414287566_8116219141281060180_n

Dana 04. Aprila 2015. Godine (Subota) tri učenika, odnosno predstavnika naše škole zajedno sa profesorom Ahmetagić Mehmedom prisustvovali su „IT Challenge“ takmičenju u Maglaju, koje je državnog karaktera.
Među jakom konkurencijom, naš tim pod nazivom „Kingston“ je sa lakoćom prošao polufinalni krug te završio drugoplasirani, i time se direktno plasirao u finalni dio takmičenja. U finalnom dijelu takmičenja pritisak je bio znatno veći, jer se takmičenje vršilo pred publikom, i za svaki odgovor su imali 30 sekundi. Treba napomenuti da su u finalu bile dvije ekipe iz Tešnja, a „Gimnazijalci“ su osvojili treće mjesto.
Ovo takmičenje je prvi put organizovano i za srednje škole, a dva člana naše ekipe su tek drugi razred- Ibrahimović Adna i Širić Rijad. Nadamo se da će postizati uspjehe, kao i njihov stariji kolega- Hasak Himzo. Naravno, sve to uz podršku mentora Ahmetagić Mehmeda.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


‘ : ” ) + ‘Image ‘ + ( currentIndex + 1 ) + ‘ / ‘ + currentArray.length + ‘

Opširnije: mcc.edu.ba

O Tesanj Net

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *