Kantonalno takmičenje iz fizike

11148867_1038899232792089_1009746515_n

Naši učenici su kao i svake godine tako i ove, učestvovali na kantonalnom takmičenju iz fizike. Ovo 20. jubilarno takmičenje koje se održalo u Ekonomskoj školi u Zenici bilo je veoma posebno za naše učenike kao i za profesore. Učestvovalo je 78 učenika iz 21 škole. Učenici koji su učestvovali i njihovi plasmani, po oblastima, su:
OBLAST A (Mehanika i toplota) Ćeman Sadifa II-b 12. mjesto, Hasičić Demir I-c 14. mjesto
OBLAST B (Elektromagnetizam. Oscilacije. Talasi) Mević Amina III-d 11. mjesto, Širbegović Emin III-c 8. mjesto
OBLAST C (Optika i atomska fizika) Saltagić Almir IV-c 7. mjesto, Ločić Ajdin IV-d 16. mjesto
Pratnja učenicima je bio profesor Mulahusejnović Nedžad. Saltagić Almir je prošao na federalno takmičanje koje će se održati za par sedmica u Visokom. Ovim putem mu želimo dobre uspjehe na federalnom takmičenju, ali i svim učenicima koji su učestvovali u daljnjem školovanju i budućim takmičenjima.


 


 


‘ : ” ) + ‘Image ‘ + ( currentIndex + 1 ) + ‘ / ‘ + currentArray.length + ‘

Opširnije: mcc.edu.ba

O Tesanj Net

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *