Realizovan projekat “Program obuke prve pomoći za nastavnike i profesore”

U srijedu, 3. februara 2016. god. u OŠ “Huso Hodžić” uspješno je realizovan projekat “Program obuke prve pomoći za nastavnike i profesore”. Projekat je održan pod pokroviteljstvom Ambasade SAD, a domaćin je bila naša škola. sudionici projekta bili su timovi OŠ “Klokotnica” Doboj Istok, OŠ Fra Ivan Frano Jukić- Sivša, Usora, tim OŠ “Huso Hodžić”, Civilna zaštita, Crveni križ, Hitna pomoć, Policijska stanica, Profesionalna vatrogasna jedinica, Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Tešnja. Posebni i značajni gosti bili su predstavnici civilno-vojne podrške Američke ambasade.

Učesnicima se obratila direktorica škole Almina Brkić, prof.dr.Amir Denjalić, dr.Emir Dujsić, Emira Đonlagić (Ispred Crvenog križa). Govorili su o značaju ovoga projekta, kao i važnosti poznavanja i ukazivanja prve pomoći. Program obuke se sastojao iz dva dijela. U prvom dijelu održano je predavanje iz prve pomoći za nastavnike od strane osoblja Hitne pomoći; kardiopulmonalna reanimacija (KPR); pružanje osnovne prve pomoći; upotreba medicinskih sredstava; praktični dio KPR na lutkama. Interventne službe su postavile svoja vozila i opremu na platou/ igralištu ispred škole, te je drugi dio bio posvećen našim učenicima. Uz pratnju nastavnika, učenici su pogledali prezentaciju te se upoznali sa načinom rada, te sredstvima za rad interventnih službi. U ugodnom ambijentu škole, domaćini su učesnicima i gostima priredili zakusku i druženje, čime je označen kraj veoma uspješnog projekta.

O Tesanj Net

Komentariši