ŽOK Tešanj – poraz u Zenici.

1

U subotu, 19.03.2016. godine naše odbojkašice su gostovale u Zenici, kod neporažene prvoplasirane ekipe OK “Čelik-R” Zenica. Rezultat je glasio 3:0 za domaćina, po setovima 25:16, 25:12 i 25:8.

Favorit i lider na tabeli je očekivano i brzo slomio otpor naših mladih odbojkašica koje su samo u prvom setu uspjele igrom u polju donekle zaustaviti domaću ekipu, ali bez značajnijeg rezultata, dok su preostala dva seta domaće odbojkašice rutinirano privele kraju.

Pored solidne igre naših odbojkašica, do izražaja je došlo ne samo iskustvo domaće ekipe nego i činjenica da je to tim sastavljen od dvije kvalitetne ekipe, OK „Čelik“ i OK „Ruki“, i koje su potpuno opravdano zauzele prvo mjesto na tabeli bez ijednog poraza te se kvalifikovale za nastavak takmičenja za ulazak u Superligu.