NK “TOŠK” – FK “Sarajevo” 1:2

5

Jučer (subota, 26.03.2016.godine) na stadionu “Luke u Tešnju, u prijateljskoj utakmici snage su odmjerili domaćin NK “TOŠK” i gosti FK “Sarajevo”. Rezultat je na graju glasio 1:2 a više o susretu i dešavanjima na terenu saznajemo od našeg Senada Durkalića:

“Po kiši i prohladnom vremenu,  “TOŠK” i “Sarajevo” pružili su i više nego što su gledaoci očekivali. Prvi dio dobile su Sarajlije 2:1. “TOŠK” je poveo preko Kadušića (3. minut), nakon odlične akcije. Strijelac Premijer lige Benko poravnava u 14. minutu a gosti stižu do preokreta u 34. minutu preko Herbe. U drugom poluvremenu i “TOŠK” i “Sarajevo” na travnjak šalju juniorske sastave. Taj period je pružio takodje borbenu igru, domaćin je bio i ubjedljiviji ali nismo više vidjeli ni jedan pogodak. “TOŠK” je u 45. minuti uveo i mladog golmana Pilava, golmana juniorske ekipe. Odlično je branio a 10 posljednjih minuta priliku je dobio i golman Toškovih kadeta, pokazavši zašto su Toškovi kadeti trenutno 3. u Prvoj ligi FBiH. Prije utakmice domaćin je nagradio dresom najstarijeg navijača “TOŠK”-a Envera Korajlića, koji u kontinuitetu gleda utakmice “TOŠK”-a od 1947.godine. Dres je uručen i navijaču Emiru Kotoriću -Kopi koji se bori sa velikom bolešću. Na inicijativu uprave “TOŠK”-a danas je održana i humanitarna akcija, za prikupljanje sredstava za Emirovo liječenje, koje traje već nekoliko godina. Uprava “TOŠK”-a je prigodnim poklonom nagradila 4 juniora reprezentativca FK Sarajevo, koji su sa ostalim kolegama U-17 reprezentacije izborili plasman u finalni dio prvenstva Evrope. Na utakmici se od bordo dresa oprostio i naš Edin Šaranović, novi trener “TOŠK”-a, dijete Tešnja gdje je učio prve fudbalske korake. Nakon desetak minuta nastupa, mjesto je ustupio Herbi koji je kasnije i donio pobjedonosni pogodak Sarajlijama. Prvo poluvrijeme sudio je Mulasmajić, moramo reći autoritativno i bez greške. U drugom poluvremenu je mjesto zamijenio sa pomoćnikom Balićem, koji je u nekim odlukama uistinu djelovao neubjedljivo.”