Četvrto kolo II nogometne lige FBiH – grupa “Centar”.

11

Ovog vikenda igrano je 4. kolo u II ligi Federacije BiH – grupa “Centar”, u kojoj se takmiče naši klubovi NK “TOŠK” Tešanj, FK “Borac” Jelah i NK “Pobjeda” Tešanjka.

Jučer (subota, 10.09.2016. godine) FK “Borac” je na svojim “Šibovima” ugostio ekipu FK “FAMOS” iz Sarajeva i ispratio sa 3 gola, “Toškovci” su takođe do vrha napunili mrežu domaćina u Župči, ekipe NK “Mladost”, rezultat je na kraju glasio 5:1 za TOŠK. Očekujemo uskoro i nadamo se dobrim vijestima iz Hadžića , gdje danas gostuje naša “Pobjeda” sa Tešanjke, kod ekipe FK “Radnik”.

FK “Borac” Jelah – FK “FAMOS” Hrasnica 3-0, golove za “Borac” postigli su Adnan Žižo, Elmin Hadžikadunić i Haris Kurdić. Gosti su bolje otvorili utakmicu i u prvih 15-20 minuta imali terensku inicijativu koju nisu uspjeli realizovati. Domaći igrači polako smiruju igru i preuzimaju inicijativu, u 40-toj minuti Subašić šalje odličnu loptu i asisira Žiži prednost Borca od 1:0. Drugo poluvrijeme donosi odličnu igru obe ekipe, gosti su dva puta opasno zaprijetili, ali se ponovo ističe odlični golman Bošnjak. Mladi Hadžikadunić u 56. minuti podiže rezultat na 2:0. Nakon ovog gola, “Borac” nastavlja sa dobrom igrom koju kruniše pogotkom Kurdića u 77. minuti za konačni rezultat FK “Borac” –  FK “FAMOS” 3 : 0.

NK “Mladost” Župča – NK “TOŠK” Tešanj 1-5,  golove za “TOŠK” postigli su Kadušić  i Skulić po dva, te Rakić jedan pogodak. Prvo poluvrijeme završeno 2:1 za TOŠK, naša ekipa je, pored postignutih golova,  imala još dvije izgledne šanse, pogodjenu prečku Suljića, te odličnu odbranu golmana Mladosti nakon šuta Nuhanovića. Drugo poluvrijeme donosi nastavak dobre igre, kontrola lopte tokom cijelog toka i tri nova gola u mreži domaćina, za konačan rezultat NK “Mladost – NK “TOŠK” 1 : 5.

Očekujemo uskoro i rezultate ostalih utakmica, kako bi kompletirali tabelu nakon četrvtog kola.