Održan Opći roditeljski sastanak za 2016/17 godinu

opci-roditeljski

U petak 4.11.2016. godine u amfiteatru naše škole održan je Opći roditeljski sastanak. Sastanak je počeo u 18 sati a održala ga ja direktorica Aida Salkić.

Na dnevnom redu našle su se sljedeće tačke:

  1. Izvještaj o uspjehu u učenju i vladanju u školskoj 2015/16.godini
  2. Informacije o početku školske 2016/17.godine
  3. Maloljetnička delikvencija
  4. Razno

Svi prisutni roditelji i profesori/profesorice mogli su čuti detaljan izvještaj o uspjehu u učenju i vladanju u školskoj 2015/16.godini. Kada se sagledaju prethodne tri-četiri godine uočen je znatno poboljšan opći uspjeh u toj školskoj godini. Međutim, nije samo opći uspjeh koji se izdvaja, tu su i mnoge druge aktivnosti i mnoga takmičenja naših učenika. Kada je riječ o vladanju učenika i njihovim izostancima uvedene su nove mjere u cilju boljeg rješavanja i suzbijanja istih. Naglašena su pravila kućnog reda i ponašanja, postavljene su sigurnosne kamere kako bi se suzbile nepotrebne radnje i zaštitili učenici od neželjenih situacija. Ove mjere stupile su na snagu ove školske godine, a to je ujedno bila i jedna od informacija koja se odnosi na početak školske 2016/17.godine. Uz to bile su i druge tačke vezane za GPP rada škole. Poslije toga bilo je i izlaganje predstavnika Policijske stanice Tešanj na temu Maloljetnička delikvencija. Skrenula se pažnja roditeljima na sve moguće uzroke i posljedice ovakve jedne pojave, kako je i sam predstavnik rekao ne tako strane, nego itekako prisutne, ali i eventualne načine poboljšanja i rješavanja iste. Na kraju ovog sastanka održani su individualni roditeljski sastanci po odjeljenjima gdje su roditelji dobili pojedinačne informacije za svakog učenika.

O Gimnazija Musa Cazim Catic

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *