VIII kolo Prve ženske odbojkaške lige FBiH – Poraz naših odbojkašica u posljednjem kolu jesenjeg dijela takmičenja.

Ovog vikenda, naše odbojkašice iz “ŽOK” Tešanj nastavile su takmičenje u  Prvoj odbojkaškoj ligi F BiH u ženskoj konkurenciji (Grupa A 3) gdje su, u okviru 8. kola, poražene u Srebreniku, od ekipe OK “Gradina Herceg”, rezultatom 3:0 u setovima. Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica jesenjeg dijela prvenstva, nakon koje slijedi zimska pauza a naše odbojkašice svoje takmičenje nastavljaju u februaru 2017. godine.

Utakmica je odigrana u subotu, 10.12.2016. godine, u sportskoj dvorani u Srebreniku, sa početkom u 13:00 sati. Favorizovana ekipa domaćina, koja se nalazi na prvom mjestu na tabeli, slomila je otpor naših mladih odbojkašica kvalitetnim servisom i odličnom igrom na mreži. Naša mlada ekipa je samo u prvom setu donekle bila na visini zadatka, dok su preostala dva seta dominirale domaće, iskusne odbojkašice. Za utjehu ostaje činjenica da je naša ekipa sastavljena od odbojkašica iz kadetske i juniorske selekcije, koje na ovim jakim utakmicama stiču važno igračko iskustvo i pred kojim je sigurno svijetla budućnost.