Poraz naših košarkaša.

Proteklog vikenda igrano 16. kolo A1 lige F BiH, u kojoj se takmiči naš Košarkaški klub “Gradina” Tešanj.
Nakon sjajne pobjede u proteklom kolu nad ekipom iz Lukavca, naša “Gradina” u ovom kolu gostovala je u  Bugojnu, kod ekipe KK “Iskra”. Utakmica  je odigrana u subotu, 18.02.2017. godine, u sportskoj dvorani JU “KSC” Bugojno, sa početkom u 18:00 sati. U ovoj utakmici “Gradina” je pretrpjela poraz rezultatom 103:78 (28:24, 24:20, 30:15, 21:19).
Naši košarkaši su držali korak sa domaćinom sve do kraja prvog poluvremena, koje je završilo rezultatom 52:44. Međutim, domaća ekipa je treću četvrtinu krenula silovito, otišli su na preko 20 poena razlike i utakmicu mirno priveli kraju, za konačnih 105:77.
Bugojanci su pružili možda i ponajbolju partiju ove sezone, nezaustavljiv je bio je Aldin Pandžo sa 31 poenom, uz 11 skokova i dvije asistencije, dok je Boris Brečić dodao 20 poena, a Fahrudin Manjgafić 18.
U našoj ekipi samo šest košarkaša se upisalo u listu strijelaca. Istakao se Nikola Nedinić sa 26 poena, te Almin Ibrahimkadić sa 25 poena.
KK “Iskra” Bugojno – KK “Gradina” Tešanj 105:77 (28:24, 24:20, 30:15, 21:19)
Izvor: sportsport.ba