Uspješno održan 4. turnir u Akrobatskom Rock ‘n’ Rollu.

Jučer (nedjelja, 26.02.2017. godine), u sportskoj dvorani JU “SRC” Tešanj, sa početkom u 14:00 sati, održan je 4. međunarodni turnir u Akrobatskom Rock & Roll-u, u organizaciji Plesnog kluba „WIN“ iz Tešnja.

Tešanjskoj publici predstavilo se oko 450 takmičara iz Bosne i Hercegovine i susjedne Hrvatske i kao takav, jedan  je od najvećih turnira u regionu. Današnji takmičari su stigli iz jedanaest plesnih klubova, odnosno pet iz Hrvatske a šest iz Bosne i Hercegovine.

Kako nam je kazao Ernad Bedak, organizator turnira ispred Plesnog kluba “WIN” Tešanj, takmičari su danas nastupili u deset kategorija u glavnom dijelu turnira, a održano je i takmičenje za školsku ligu sa dosada najvećim brojem prijavljenih takmičara.

Gosti iz Hrvatske su organizaciju turnira okarakterisali odličnom ocjenom, uz nadu da će se akrobatski rock ‘n’ roll nastaviti razvijati u našoj zemlji.

Naš klub PK “Win” Tešanj je na takmičenju osvojio ukupno 11 medalja a Žiri je imao puno posla da ocijeni sve takmičare. U nastavku donosimo neke od rezultata:

Mini:

  1. Mirta Ciprić – Martin Vuglenović – Vega, Velika Gorica (Hrvatska)
  2. Ema Tot – Andrija Fabijančić – Vega, Velika Gorica (Hrvatska)
  3. Amina Buzaljko – Amad Avdagić – Flamenco, Tuzla (BiH)

Mlađi juniori 2:

  1. Šejla Mehmedović – Mahir Husejnefendić – Flamenco, Tuzla (BiH)
  2. Lara Kolarić – Jakov Bogdan – ARRK Bistra, Zaprešić (Hrvatska)
  3. Lara Artuković – Sven Vukelić – PK Kick, Osijek (Hrvatska)

Mlađi juniori 1:

  1. Letizia Čibarić – Matej Brnčić – ARRK Bistra, Zaprešić (Hrvatska)
  2. Anja Mijagić –Belmin M – Flamenco, Tuzla (BiH)
  3. Mia Pejić – Marko Vujčić – ŠPK Astra, Sl.Brod (Hrvatska)

Stariji juniori :

  1. Polina Rykova – Noa Lilih – MEGARock, Zagreb (Hrvatska)
  2. Lea Zobec – Filip Crnić – Vega, Velika Gorica (Hrvatska)
  3. Nikolina Koporčić – Mihail Bikčević – ŠPK Astra, Sl.Brod (Hrvatska)

Seniori C:

  1. Amela Arnautović – Mensur Hodžić – Flamenco, Tuzla (BiH)

Mini formacije 1:

  1. ŠPK Astra, Sl.Brod (Hrvatska)

Mini formacije 2:

  1. Swatkice – Vega, Velika Gorica (Hrvatska)
  2. Dancing dolls – ŠPK Astra, Sl.Brod (Hrvatska)
  3. Zaprešić – ARRK Bistra, Zaprešić (Hrvatska)

Ženske juniorske formacije:

  1. Rock princeze – Rock step Gračanica (BiH)
  2. Egyptians – Rock step Gračanica (BiH)
  3. Stars – Win Tešanj (BiH)

Školska liga

Pioniri 1:

  1. Lorena Marić – Renato Florijan – ŠPK Astra, Sl.Brod (Hrvatska)
  2. Antea Zubak – Bruno Volpe – ŠPK Astra, Sl.Brod (Hrvatska)
  3. Nejra Dedić – Nedim Šabanović – Flamenco, Živinice (BiH)

Pioniri 2:

  1. Nejra Ahmetbegović – Ahmet Idrizović – Flamenco, Živinice (BiH)
  2. Melisa Kišić – Namik Omić – Flamenco, Dobrinja (BiH)
  3. Sara Kršić – Tarik Lihić – WIN, Tešanj (BiH)

Pioniri 3:

  1. Hamza Duvnjak – Sara Čostović – WIN, Tešanj (BiH)
  2. Samila Mujaković – Amil Čvorić – WIN, Tešanj (BiH)

Kada je riječ o tešanjskim takmičarima u preostalim kategorijama medalje su osvojili:

  • Taira Kahrimanović i Eldar Halilović – Pioniri 6 – 1.mjesto
  • Vesela družina – Mini formacija 1 – 1.mjesto
  • Vrtić Dječiji san – Mini formacija 2 – 2.mjesto
  • Snjeguljice – Mini formacija 3 – 3.mjesto
  • Pahuljice – Mini formacija 4 – 1.mjesto
  • Devils – Mini formacija 6 – 3.mjesto
  • Winers – Mini formacija 7 – 1.mjesto

Svim takmičarima u ime redakcija upućujemo iskrene čestitke.

Izvor: zosradio.ba

About Sportski savez Opcine Tesanj