4. SAJAM srednjih škola i fakulteta 2017

31.03. 2017. se u Tešnju u Sportskoj dvorani održao Sajam srednjih škola i fakulteta. Organizator Sajma bila je Općina Tešanj u saradnji sa srednjim školama sa područja Tešnja, a sajam je podržalo i Udruženje privrednika Tešnja. Ove godine na Sajmu učestvalo je 31 fakultet, 10 srednjih škola i 4 institucije koje su vezane za obrazovanje ili zapošljavanje. Cilj sajma je bio je da se mladim ljudima na jednom mjestu predstave mogućnosti daljeg obrazovanja i usavršavanja. Učenici su imali priliku prisustvovati sajamskoj prezentaciji naše škole. Novo ove godine je bilo da su naši gimnazijalci, predstavljanjem predmeta i zanimanja koje nudi školovanje u našoj školi, željeli budućim gimnazijalcima prenijeti pozitivnu sliku i stav prema učenju i sticanju širokog općeg znanja, koje kasnije u životu otvara vrata za mnoga veoma cijenjena zanimanja. Učenici su na putu prema Školskoj biblioteci gdje im je predstavljena Gimnazija prošli kroz vizualizaciju predmeta koji ih očekuju kroz četverogodišnje školovanje.

[print_gllr id=5082]

About Gimnazija Musa Cazim Catic