ŽKK Tešanj u osmini finala turnira u Beču!

Naš Ženski košarkaški klub Tešanj sa svojom UW-16 selekcijom (godište 2001. i mlađe), bilježi veoma uspješne nastupe na najvećem europskom turniru za mlade košarkaše i košarkašice “Basketball Wien 2017”, koji se tokom ove sedmice održava u Beču, Austrija.

Naše mlade košarkašice, sa tri pobjede i jednim porazom (pobjeda protiv prvaka Njemačke i ekipe Mainza, tijesan poraz od Luksemburžanki), nalaze se na čelu grupe i obezbjedile su plasman u osminu finala turnira:

Svojom igrom, ponašanjem na terenu i van njega, stekle su naklonost i simpatije domaćina, gledateljstva a i medija. Tako je novinarska ekipa “Austria News” dogovorila pravljenje priloga o ŽKK Tešanj i promociju našeg kluba, a u planu su posjetiti i naš grad Tešanj. 

Našim mladim košarkašicama čestitamo na postignutim rezultatima i želimo im puno sreće u nastavku turnira. Očekujemo medalje!

O Sportski savez Opcine Tesanj