Plesni klub “Win” Tešanj: Još jedan uspješno organizovan turnir u Akrobatskom Rock ‘n’ Rollu.

U nedjelju, 25.02.2018. godine, u sportskoj dvorani JU “SRC” Tešanj, Plesni klub „WIN“ iz Tešnja uspješno je organizovao 5. međunarodni turnir u Akrobatskom Rock & Roll-u.
Ovo je peti po redu međunarodni turnir, koji je ujedno i bodovni a na istom je učešće uzelo oko 600 takmičara iz Bosne i Hercegovine i susjedne Hrvatske.

Prema riječima Ernada Bedaka, Trenera u Plesnom klubu “Win” i organizatora ovog turnira, loši vremenski uslovi su uticali i na turnir jer su neki od klubova iz Hrvatske i Slovenije otkazali svoje učešće. Ipak, ističe svoje zadovoljstvo jer je turniru pristupilo šest klubova iz BiH i isto toliko iz Hrvatske.

Domaćin Plesni klub ”Win” Tešanj nastupio je u najbrojnijem sastavu dosada, takmičili su se u 19  različitih tačaka, a klubu su se pridružili i mališani sa područja općina Maglaj i Doboj Jug.

Tokom godina, razvilo se i veliko prijateljstvo između domaćina, PK ”Win” Tešanj i Športskog plesnog kluba ”Astra” iz Slavonskog Broda. Kako je istakla Katica Stjepanović iz ŠPK ”Astra”, u Tešnju je nastupilo 120 takmičara, iako su i neki takmičari ovog kluba odustali od dolaska zbog vremenskih neprilika.

U kategorijama za bodovanje, na turniru su postignuti sljedeći rezultati:

kategorija MINI:

  1. Tonka Škrebin i Nikola Bogdanović – RRK LIMBO ROCK (Zagreb)
  2. Ena Jurić i Mihovil Vučković – Astra (Sl.Brod)
  3. Karla Ambrozić i Matej Tomljanović – Astra (Sl.Brod)

kategorija MLAĐI JUNIORI 2

  1. Nela Avdagić i Tarik Arnautović – Flamenco (Tuzla)
  2. Jakov Bogdan i Lara Kolarić – Bistra (Zagreb)
  3. Lana Artuković i SVen Vukelić – PK KICK (Osijek)

kategorija STARI JUNIORI

  1. Patricia Posavec i Fran Hretić – PK VEGA (V.Gorica)
  2. Lea Zobec i Silvio Šipušić – PK VEGA (V.Gorica)
  3. Dorotea Vukoje i Gabriel Špiranović – Astra (Sl.Brod)

kategorija SENIORI ”C”

  1. Hana Per i Josip Jurić – PK KICK (Osijek)
  2. Nikolina Koporčić i Mihael Bikčević – Astra (Sl.Brod)
  3. Laila Zildžić i Adnan Smajlović – ROCK STEP (Gračanica)

kategorija MINI FORMACIJE 1 (MALA)

  1. RRK LIMBO ROCK (Zagreb)
  2. Bistra – (Zagreb)
  3. Astra – (Sl.Brod)

kategorija VELIKA MINI FORMACIJE 2

  1. Astra – (Sl.Brod)
  2. RRK LIMBO ROCK (Zagreb)
  3. Astra – (Sl.Brod)
kategorija MINI FORMACIJE 2 (MALA)
  1. Bistra – (Zagreb)

kategorija MINI FORMACIJE 3 (MALA)

  1. RRK LIMBO ROCK (Zagreb)
  2. Bistra – (Zagreb)

kategorija VELIKA MINI FORMACIJE 3

  1. Astra – (Sl.Brod)

kategorija ŽENSKE JUNIORSKE FORMACIJE

  1. ROCK STEP – Gračanica
  2. PK WIN – Tešanj
  3. SPIN – Sarajevo
Izvor:
Rifa Vilašević/zosradio.ba

About Sportski savez Opcine Tesanj