DODJELA OVOGODIŠNJE NAGRADE ZA „NAJČITAČE“ NAŠE BIBLIOTEKE

U četvrtak, 11.10.2018. je u našoj biblioteci u 12h održana tradicionalna dodjela nagrada za najvrjednije čitače za školsku 2017/18.godinu. Do ove godine, naše profesorice Mirzeta Ajanović i Besima Sinanović su rangirale pet najboljih čitača, a nagrađivana su samo prva tri mjesta. Ove godine biblioteka je nagradila svih prvih pet rangiranih čitača. Prvo mjesto sa 50 pročitanih knjiga bila je Ajla Begović, učenica 4a razreda. Drugo mjesto pripalo je Omerčić Lejli, učenici 4c razreda, a treće mjesto zauzela je Petković Milica, učenica 4a razreda. Četvrta je bila Sabina Ahmetović, a peto mjesto Medina Šišić. Prvorangirana učenica se zahvalila na pruženoj šansi da bude u prilici da pročita ovoliko knjiga, koju joj je pružila naša biblioteka. Dodjeli nagrada prisustvovali su direktorica naše škole, profesorica Aida Salkić, pedagog škole – profesorica Nađa Krdžalić, bibliotekarka iz susjedne Tehničke škole – profesorica Izeta Sinanović, te profesorice Bosanskog jezika i književnosti, kao i brojni učenici naše škole. Profesorica Indira Smajlović je zajedno sa članicama Literarne sekcije za početak dodjele pripremila i prigodan recital i kratko predavanje o koristima čitanja. Bilo je ovo još jedno predivno druženje u biblioteci naše škole.

About Gimnazija Musa Cazim Catic