SVEČANA DODJELA POHVALA NAJBOLJIM UČENICIMA JU MJEŠOVITE SREDNJE ŠKOLE, TEŠANJ

Dana, 08.06.2018. godine u 11 :00 h u svečanoj sali vile” Ukus “u Tešnju , upriličen je  prijem za najbolje učenike i mentore naše škole. Tom prilikom su se najboljim učenicima i mentorima obratili gospodin Muharem Saračević, direktor Škole i   Nihada Huskić, pomoćnik direktora za općeobrazovnu nastavu.

U svom izlaganju posebna  pažnja je  posvećena    uspjesima Škole na kraju školske 2017/18. godine,  za koju su prvenstveno zaslužni učenici, koji su u toku svoga školovanja osim izvanrednih uspjeha u učenju I vladanju, postigli i odlične uspjehe  u vanastavnim aktivnostima. Menadžment  Škole je ovim putem iskazao riječi hvale kako učenicima, tako  i njihovim mentorima jer su predstavili Školu u najboljem mogućem svjetlu i na taj način su izgradili svoj lični ugled, ali i  ugled naše institucije ,koji iz godine u godinu uz njihovu pomoć postiže sve viši nivo.

Nakon uvodnog obraćanja predstavnika Menadžmenta Škole, uslijedila je svečana dodjela pohvala najboljim učenicima I mentorima.

 SPISAK UČENIKA I MENTORA ZA POHVALE:

1) X festival rada srednjih stručnih i tehničkih škola Bosne i Hercegovine, Zenica

1 . mjesto Ramiz Navrboc, III-2 Obrađivač metala rezanjem,mentor  Kurtić Sead

  1. mjestoMirela Omerbašić , III-C Prehrambeni tehničar mentor Hadžalić Muhamed
  2. mjestoAmina Pazara, IV-B Poslovno-pravni tehničar,mentor Ahmetagić-Šujić Majda
  3. mjestoArmin Jašarević, III-4 Električar,mentor Alić Nusret

2) Međunarodni simpozij tekstilnog inžinjerstva i modnog dizajna Timod 2017.

-2. Mjesto Ajla Halilović II-E ,tekstilni tehničar, mentor Samila čamdžić

-2. Mjesto Elma Burejić III-7  ,tekstilni tehničar, mentor Adijana Sadiković

3)Općinsko takmičenje iz historije na temu “BiH I Tešanj 1992-1995”.

  1. mjesto Advija Davarović, II – A mentor Haris Ibranović
  2. mjesto Hamza Beganović , I -A mentor Haris Ibranović,
  3. mjesto Aldina Kovačević , IV –A mentor Haris Ibranović

4) Takmičenje „Najbolja školska praksa“, u organizaciji Munja inkubatora i uz podršku programa prilika Plus, decembar 2017.

  1. mjesto Mensur Hajrić ,III-E
  2. mjesto Aldina Kovačević, IV –A

5) za osvojeno II mjesto na takmičenju pod nazivom „Dani jabuke ,Goražde 2017“,

Amina Fejzić i Adelisa Adžić, mentor Munevera Alić

5) Literarni konkurs

-Amina Pazara IV -b, 1. Mjesto na literarnom konkursu pod nazivom “I ja volim 3. Korpus Armije BiH”, u organizaciji  JU Gradska Biblioteka, Tešanj

6) Streljaštvo,21.04.2018. godine u organizaciji Streljačkog kluba Tešanj organizovano je takmičenje iz streljaštva. Ekipno …………..I MJESTO

  1. Mjesto u kategoriji djevojčice Asmira Hasanbašić II-5,
  2. Mjesto Sabira Kurtić III-c,
  3. mjesto Elvedin Adžić II-2 u kategoriji dječaci, 
  4. Mjesto Muhamed Hasanbašić II-2,
  5. mjesto Ramiz Navrboc III-2,Dženan  Ćostović  III-2 mentor Amela Kruško

7)Prva pomoć, 14.04.2018. u Tešnju je organizovano takmičenje iz prve pomoći:

Fehro Beširović, Anisa Hasanbašić, Sara Bobara, Mejra Jašarević, Elvedina Hadžić i Ajla Jusufović. Mentori Sabina Užičanin i Adnan Alić ( sekcija Prve pomoći osvojila 2. Mjesto)- 1 zahvalnica za sekciju

8)  Federalno takmičenje iz daktilografije,12.05.2018.tešanj :Sinanović Jasmina II-B,mentor Nisveta Kerić

Pohvale za učešće:

9) VI  međunarodno takmičenje Balkan Junior,Hrvatska , Labin(10-13.05.2018)

-5. Mjesto Salem Bašić III-D,mentori Mujo Zeničanin ,Sakib Ahmić

-5. mjesto  Ervin Hadžimujić II-A, mentori Mujo Zeničanin ,Sakib Ahmić

10) VIII međunarodni festival hrane , Konjic

Pohvale za učešće : učenici Samra Sprečo  I-F I Arnesa Mujakvić I-F, mentori Nađa Mešić I Adnan Alić

11)Takmičenju iz Islamske vjeronauke

Pohvale za učešće :Esma Bašić I Amra Muftić I-f, 5 mjesto,Miljanovci ,Mentor Hasan Solo

12)Za učešće na Knatonalnom takmičenju iz matematike 10.03.2018. godine u Maglaju:

Benjamin Hasanbašić I-D, Šejla Ibraković I-C ,mentor Adis Halilović

Advija Davarović II-A, Adelisa Davarović II-B, mentor Hedija Ćeman

Mehmedalija Bošnjak III-D, mentor Ajša Hodžić

Aldina Kovačević IV-A, mentor Mevludin Mujić

13) Za učešće na Kantonalnom akmičenju iz informatike i programiranja: 21.04.2018. godine u Maglaju

Safet Salkanović II-d  ,mentor Mujo Zeničanin

Džemal Ramić II-D, mentor Sakib Ahmić

14) Za učešće na Kantonalnom akmičenju  iz fizike 17.03.2018. godine u zenici:

Tarik Ibrahimović I-A  ,Advija davarović II-A, mentor Senada Kalabić

15) Članovi dramske sekcije,rukovodioci sekcije Nadina Bešlagić,Aida Kršić,Lejla Ćerimagić i Amela Šišić

Za posebne rezultate  u radu dramske sekcije pohvalu će preuzeti: Eldar Pezer , a za  posebne rezultate u radu folklorne sekcije pohvalu će preuzeti Sakib Ogrić.

16) Novinarska sekcija zadužena za izradu lista Srednjoškolac ( učenici i mentori)   

( Advija Davarović II-A, Hasanbašić Anisa II-C, Eldar Pezer II-C, Alaudin Kruško II-F, Alma Ćemanović II-F, Suada Subašić II-4,Amina Vehabović IV-E, Aida TurkešIV-E, Fatima Adžić IV-E; rukovodioci sekcije Mersiha Kurtić, Aida Halilović)         

17)       Za učešće na seminaru „popis stručnih kvalifikacija u BiH“pod pokroviteljstvom ETF iz Torina , Italija

Eldar Pezer, II-c

18) UČENICI NOMINOVANI ZA UČENIKA  GENERACIJE

2014/18. ( ZA ČETVEROGODIŠNJA ZANIMANJA) I 2015/2018.ZA TROGODIŠNJA ZANIMANJA

Rb. Prezime i ime Zanimanje Odjeljenje
1 Bunjaku Almir Mehatroničar IV-A
2 Pazara Amina Poslovno-pravni tehničar IV-B
3 Kovačević Aldina Mehatroničar IV-A
4 Burejić Elma Krojač III-7
5 Buljubašić Almedina Poslovno-pravni tehničar IV-B
6 Hozić Almir Mehatroničar IV-A
7 Hodžić Adisa Prehrambeni tehničar IV-C
8 Ibrahimović Samra Trgovac III-6
9 Popržanović Zehrija Prehrambeni tehničar IV-C
10 Hankić Nedim Mehatroničar IV-A
11 Skopljak Tarik Mehatroničar IV-A
12 Ostrvica Sabaheta Tehničar drumskog saobraćaja IV-E
14 Sejdinović Esmira Poslovno-pravni tehničar IV-B
15 Mević Adem Elektrotehničar računarstva IV-D
16 Navrboc Adelisa Tehničar drumskog saobraćaja IV-E
17 Durak Ajla Poslovno-pravni tehničar IV-B
18 Solo Kerim Mehatroničar IV-A
19 Nedžibi Selmir Elektrotehničar računarstva IV-D
20 Vehabović Amina Tehničar drumskog saobraćaja IV-E
20 Ramić Anes Mehatroničar IV-A
21 Eldar Buljubašić Automehaničar III-3

 

19)  Za poseban doprinos u radu nogometne sekcije  Izet Mandžukić mentor, ekipe II-d, III-a i  III-2, predstavnici učenici kapiteni.

20) Za posebne rezultate u kick-boxu Bajro Đulić