XIV kolo Prve lige FBiH – grupa “Sjever”: Poraz naših rukometaša.

Proteklog vikenda počelo je takmičenje u okviru Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

U okviru 14. kola, naši rukometaši su u subotu, 16.02.2019. godine, u zeničkoj “Areni” poraženi od domaće ekipe RK “Čelik Junior” rezultatom 33:24 (poluvrijeme 18:10).

Na samom otvaranju utakmice naša ekipa je sa dva brza gola došla u vođstvo, te u prvih 10 minuta dobro “parirala” domaćoj ekipi. Ipak, polovinom prvog poluvremena domaćin predvođen sjajnim Bajramovicem, preuzima inicijativu koju drži do kraja utakmice.

Kod naših momaka vidan je napredak u igri i tranziciji ali je napravljen i veliki broj grešaka u napadu, koje treba što prije otkloniti. U našoj ekipi bolji od ostalih bili su Isakovic Z, Kuzmić i Duđak sa po 4 pogotka, dok se kod domaćina naročito istakao Bajramović,  sa postignutih 7 pogodaka.