IX kolo Prve ženske odbojkaške lige FBiH – Sjajna pobjeda naših odbojkašica.

Proteklog vikenda nastavljeno je takmičenje u Prvoj odbojkaškoj ligi Federacije BiH u ženskoj konkurenciji, u kojoj nastupa naš Ženski odbojkaški klub Tešanj.

U oviru 9. kola, naše odbojkašice su odigrale odličan meč na gostovanju u Zenici, kod ekipe ŽOK “Željezara”, gdje su pobijedile rezultatom 3:1, po setovima: 20:25, 25:20, 25:19 i 25:22.

Nakon početne nesigurnosti i izgubljenog prvog seta, naša ekipa je u potpunosti uspjela nametnuti svoj ritam i dominirati u svim elementima igre. Domaća ekipa kao da je očekivala lagane bodove budući da su u jesenjem dijelu bili bolji tim na gostovanju u Tešnju. Međutim, naša ekipa ojačana dolaskom dvije iskusne tešanjske odbojkašice, u potpunosti je promijenila igru, tako da su i naše mlađe igračice postale sigurnije, borbenije i željne pobjede, što je i rezultiralo pobjedom i osvajanjem novih bodova.

Čestitamo i želimo im nove pobjede u nastavku prvenstva.

 

O Sportski savez Opcine Tesanj