XXI kolo Prve rukometne lige FBiH – Poraz naših rukometaša u Visokom.

Proteklog vikenda odigrano je 21. kolo takmičenja u okviru Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

Naši rukometaši su u subotu, 06.04.2019. godine, poraženi u Visokom, na gostovanju kod ekipe RK “Bosna Centrotrans 2”.

Nakon odličnog otvaranja utakmice i dobrog prvog poluvremena, koje je naša ekipa okončala u svoju korist (17:19) u nasu korist, drugo poluvrijeme počinjemo bez dva isključena igrača. Domaća ekipa koristi ovu priliku i sustiže rezultat. Nastavak utakmice obilovao je mnogobrojim greškama na obje strane, kojih je ipak bilo manje kod domaćina, koji je utakmicu priveo kraju sa u svoju korist, rezultatom  35:32.

Bez obzira na ovaj poraz,  naši momci su pokazali veliku borbenost i ozbiljan pristup, brzinu u igri te se nadamo da pozitivni rezultati nece izostati u nastavku lige. Kod naše ekipe su se istakli Kuzmić sa 11, Isaković Z. i Duđak sa po 6, te Sauka sa 4 pogotka. Kod domaćina, bolji od ostalih bili su Hrnjić sa 7 i Jamaković sa 6 pogodaka.

Uskoro očekujemo i kompletne rezultate svih utakmica 21. kola.

O Sportski savez Opcine Tesanj