XXIII kolo Prve rukometne lige FBiH – Poraz naših rukometaša u Tuzli.

Proteklog vikenda odigrano je 23. kolo takmičenja u okviru Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

Naši rukometaši su u ovom kolu poraženi na gostovanju u Tuzli, kod ekipe RK “Sloboda Solana”. Iako je na ovo gostovanje otišla nekompletna, naša ekipa se u Tuzli nije obrukala. Domaća ekipa je u prvom poluvremenu pokazala svoju snagu i opravdala svoj plasman u Premijer ligu BiH. U drugom poluvremenu je trener “Slobode” dao šansu mlađim igračima, sa kojim se naša ekipa dobro nosila.

Konačni rezultat glasio je 47:25 za domaćina, kod kojeg su se naročito istakli Kadić sa 7, i Suhonjić sa 6 postignutih pogodaka. U našoj ekipi, više od ostalih pokazali su Duđak sa 11, te Isaković H. sa 5 pogodaka.

Uskoro očekujemo rezultate svih utakmica 23. kola.

O Sportski savez Opcine Tesanj