Rukometna reprezentacija BiH plasirala se na Evropsko prvenstvo 2020.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Evropsko prvenstvo 2020. godine, nakon jučerašnje pobjede nad Češkom u Ostravi, rezultatom 24:23.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo čvrsto i nijedan tim nije imao više od jednog gola prednosti. Meč su bolje otvorili Česi ali naši reprezentativci preuzimaju inicijativu i do kraja prvog dijela drže konce igre i održavaju vođstvo od jednog od gola prednosti. Prvi dio završen je pri rezultatu 11:10.

Drugo poluvrijeme su opet bolje ovorili Česi, koji su poveli serijom 2:0. Nastavak je donio stalno smjenjivanje u vođstvu, a našu reprezentaciju u životu je držao sjajni Nikola Prce, za kojeg domaća selekcija nije imala rješenje.

U zadnjem minutu utakmice Ivan Karačić pogađa za konačnih 24:23 i plasman na Euro.

Podsjećamo, Evropsko prvenstvo igrat će se od 9. do 26. januara 2020. godine u Beču, Grazu, Trondheimu, Geteborgu i Stockholmu. Žrijeb grupa za “Euro 2020” održat će se 28. juna u 18:45 sati u Beču.

Svaka čast momci, tako se igra za Bosnu i Hercegovinu!