Počela Prva rukometna liga FBiH – grupa “Sjever”: Poraz naših rukometaša.

Proteklog vikenda počelo je takmičenje u okviru Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

Naši rukometaši su prvu utakmicu u ovoj sezoni odigrali jučer (srijeda, 25.09.2019. godine) u sportskoj dvorani JU “Sportsko rekreacioni centar” Tešanj, protiv ekipe RK “Rudar” iz Banovića.

Bila je to dosta dobra i dinamična utakmica, sa puno preokreta. Gosti su bolje otvorili susret i dali do znanja da su u Tešanj došli po bodove pa je i prvo poluvrijeme završeno prednošću gostiju (11:16).

Odmah na početku drugog poluvremena, domaća ekipa dobrom serijom sustiže prednost gostiju i prelazi u vođstvo, nakon čega se igralo gol za gol. Domaći rukometaši su pri samom kraju utakmice propustili nekoliko izglednih šansi, što je i presudilo za konačnih 26:30 za goste iz Banovića.

Kod domaće ekipe precizniji od ostalih bio je Kuzmić sa 8, te Sauka sa 5 pogodaka, dok su se kod gostiju istakli Šehić sa 9 i Kudić sa 7 pogodaka.

Naša ekipa već za vikend gostuje u Tuzli, kod ekipe “Sloboda Solana II”.