XI kolo Prve rukometne lige FBiH – grupa “Sjever”: Našim rukometašima bod sa gostovanja.

Proteklog vikenda odigrano je posljednje, 11. kolo jesenjeg dijela takmičenja u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

Naši rukometaši su u okviru ovog kola, na gostovanju u Cazinu, odigrali neriješeno sa ekipom RK “Krajina”. U prvom poluvremenu, uz ujednačenu borbu, naša ekipa bila je agilnija i ostvarila prednost od dva gola, te se na odmor otišlo pri rezultatu 11:13.

I u drugom poluvremenu naša ekipa je bila bolja i konstantno povećavala prednost, da bi u  zadnjih 10-tak minuta došlo do neshvatljivog pada u igri, te se 6 golova prednosti brzo istopilo, za konačnih 26:26.

U nastavku donosimo rezultate svih utakmica 11. kola:

CAZIN: RK “Krajina” – RK “Bosna TS” Tešanj 26:26, 
ZENICA: ŠR “Čelik Junior” – RK “Krivaja” Zavidovići 25:30,
TUZLA: RK “Sloboda 2” – RK “Čelik” Zenica 30:39,
GRADAČAC: RK “Gradačac” – RK “Žepče” Žepče 45:26,
BANOVIĆI: ORK “Rudar”  – RK “Sana 7” Sanski Most 39:23,
Slobodna ekipa: RK “Kakanj” Kakanj.

O Sportski savez Opcine Tesanj