CBS Tešanj i KBS “Borac” Jelah uspješni na “2. Makarska Summer Cup 2019”.

U subotu, 08.06.2019. godine, takmičari Kluba Borilačkih sportova “Borac” Jelah i Centra borilačkih sportova Tešanj zabilježili su veoma uspješne nastupe u Makarskoj, R. Hrvatska, na međunarodnom kickboxing turniru “2. Makarska Summer Cup 2019”.

U konkurenciji preko 200 takmičara iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske, naši borbeni takmičari su opet osvajali medalje.

Takmičarska ekipa Kluba borilačkih sportova “Borac” Jelah, predvođena svojim trenerom Huseinom Alibalić, iz Makarske se vraća sa osvojenih 6 medalja: 3 zlatne i 3 srebrene.

Ekipa Centra borilačkih sportova Tešanj je sa svojih 5 takmičara uspjela izboriti svih 5 finala, te u konačnici osvojiti 1 zlatnu i 4 srebrene medalje. U finalnim borbama nedostajalo je i malo sportske sreće. Zlato je osvojio Kenan Huseinbašić, koji je proglašen za najuspješnijeg juniora, dok su Leyla Sejmenović, Hamza Bešo, Zejfa Ahmetović i Iljad Ramić osvojili srebrne medalje.