Pobjeda “Gradine” u 2. kolu košarkaške A2 Lige – grupa “Sjever”.

Vikend iza nas obilježile su i utakmice 2. kola A2 lige FBiH – grupa “Sjever”,  u kojoj nastupa naš Košarkaški klub “Gradina” Tešanj.

U okviru ovog kola naši košarkaši su na svom terenu u sportskoj dvorani JU “SRC” Tešanj, savladali neugodnu ekipu KK “Bihać” rezultatom 74:67.

Tokom cijelog susreta rezultat je bio neizvjestan a publika je uživala u dobrim potezima igrača na terenu. Gosti su dobro ušli u utakmicu i šutevima za 3 poena razbijali odbranu “Gradine”, tako da na odmor otišlo sa prednošću gostiju 41:38.

U drugom poluvremenu naši košarkaši pružaju bolju igru i treću dionicu dobijaju rezultatom 22:18, da bi u posljednjoj četvrtini čvrstom odbranom gostima dopustili samo 8 poena te tako došli do pobjede, nošeni gromoglasnom tešanjskom publikom.

Najefikasniji kod domaćih bio je sjajni Mevludin Bešo sa 33 poena, dok je kod gostiju iz Bihaća Jones postigao 29 poena.