Odigrano 9. kolo Lige mladih ZDK za košarkašice.

Proteklog vikenda odigrano je 9. kolo Lige mladih ZDK za košarkašice, u kojoj se takmiče naše ekipe iz Ženskog košarkaškog kluba Tešanj i Sportsko-edukativnog centra “Košarka plus-Basket plus” Tešanj.

U ovom kolu imali smo općinski derbi naših ekipa a nominalni domaćin bila je ekipa ŽKK Tešanj. Pionirske selekcije nisu odigrale utakmicu budući da je SEC “Basket plus” tražio odgodu utakmice zbog bolesti igračica, što ŽKK nije uvažio te je ova utakmica registrovana službenim rezultatom. Kadetske selekcije su ipak odigrale jednu interesantnu i vrlo neizvjesnu utakmicu, koju je u svoju korist okončala ekipa ŽKK Tešanj.  Rezultati:

  • PIONIRKE:   ŽKK TešanjSEC “Basket plus” Tešanj 20:0,
  • KADETKINJE: ŽKK TešanjSEC “Basket plus” Tešanj 41:36.

Ovim pobjedama selekcije ŽKK Tešanj su na čelu tablice po svojim kategorijama, dok su kadetkinje SEC “Basket plus” druge na tabeli, a pionirke na četvrtom mjestu.

O Sportski savez Opcine Tesanj