Tešnjaci napokon trijumfovali

Poslije dva neočekivana poraza na domaćem parketu protiv Živinica i gostujućeg poraza u Gračanici, tešanjski košarkaši u SRC Tešanj pobijedili su Odžak 73:67 u sklopu 3. kola A-2 lige, grupa „Sjever“. U ovaj duel puleni trenera Željka Jurišića ušli su smušeno i takva igra ih je koštala u prvom poluvremenu gdje su gosti u svim elementima igre nadigrali domaćina.

U trećoj četvrtini prorađuje Gradina sa frenetičnim navijanjem svoje publike a i Mehuljić sa briljantim trojkama dovodi domaćina u prednost. Do kraja Gradina koristi greške gostiju (koji su pali pod pritiskom publike) i to na najbolji način kažnjava i dolazi do zaslužene pobjede 73:67. Junak pobjede Tešnjaka bio je nesumnjivo Adnan Mehuljić sa 27 poena a po 12 poena ubilježili su kapiten Jabandžić i mladi centar Muminović. Kod gostiju najsigurniju ruku imali su Hodžić – Memić (18), Kovač (15) i Kemal Omerbašić sa trinaest poena. Tešnjaci i u nedjelju su domaćini Bihaću i sa eventualnom pobjedom Gradina se primiče vrhu gdje je joj i mjesto.

Gradina – Odžak 73:67 (13:22, 15:22, 25:11,20:12). Dvorana „SRC Tešanj“. Gledalaca: 80. Sudije: Kavazović, Pripoljac i Čelik. Delegat: Krešić. Pet lični greški: Pantalejić, Muminović (Gradina), K. Omerbašić, Emić (Odžak).

Gradina: Zukanović 4, Bešo, Handžić 1, Kantić, Jabandžić 12, Mehuljić 27, Pantalejić 8, Gojak, Muminović 12, Dragonjić 9, Mešić, Rakić. Trener: Željko Jurišić.

Odžak: Tipura 3, A. Omerbašić 2, K. Omerbašić 13, Topalović, Emić 3, Hodžić – Memić 15, D. Delić 6, Jupić, A. Delić, Kovač 15, Fazlić 7, Emić. Trener: Mustafa Jupić.