Tekst: Halid Fejzić

Vikend koji je iza nas kada su u pitanju klubovi sa područja Općine Tešanj može se okarekterisat uspješno. Jedina ekipa koja je pokvarila ovaj uspješan vikend je, Bosna TS.

Fudbal – Druga liga FBiH – „Centar“

11. kolo na drugoligaškom federalnom „Centru“ za klubove sa područja naše Općine bilo je 100% uspješno.

U derbiju kola pred nekih 150 gledalaca Borac na „Šibovima“ pobijedio je dobru ekipu visočke Bosne rezultatom 2:1. Ovu utakmicu „krasi“ dva penala, tri isključenja ali na svu sreću i tri gola. Golove za domaćina postigli su Ramić u sedmoj minuti sa jedanest metara i Žižo u 39. minuti dok je za goste jedini gol postigao Adnan Hodžić u 14. minuti sa kreča. Sudija Musić je u ovom duelu na tribine zbog obostranog verbalnog vrijeđanja poslao trenere Subašića i Fočića. Prije toga zbog jednog duela golman Jelašana Deljkić dobio je crveni karton. Treba istaći da su se Fočić i Subašić ubrzo se ohladili i susret pratili zajedno u društvu.

Tešanjski TOŠK je donio ključnu pobjedu golovima Sadina Bašića sa vrućeg terena u Olovu. Sa ovom pobjedom nad Stupčanicom od 2:0 Tešnjaci su u samom vrhu tabele.

Pobjeda sa Tešanjke golom Elmedina Hodžića takođe je trijumfovala u gostima. Četa trenera Hadžića trijumfovala je u Zavidovićima pobjedivši Krivaju 1:0.

Rukomet – Prva liga FBiH – „Sjever“

Bosna TS doživjela je svoj treći poraz u novoj takmičarskoj sezoni. Iako su na poluvremenu vodili protiv Lukavca 14:10, gosti iz Tešnja izgubili su u konačnici 27:22. Prve violine ovog duela bili su Gušić kod Tešnjaka i Kovačević kod Lukavca.

Odbojka – A1

Pulenke Izeta Mandžukića su u SRC Tešanj pobijedile kolegice iz Lukavca rezulatom 3:0. Podmlađena ekipa ŽOK Tešnja se samo mučila u prvom setu koji je dobila 25:22. U ostala dva rutinski je završila priču 25:17 i 25:14.