TOŠK pokleknuo u sudijskoj nadoknadi!

tosk

Tešnjaci su dobrom i hrabrom igrom namučili aktuelnog lidera Prve lige FBiH Orašje da tek u sudijskoj nadoknadi pobjedi sa 3:2 i plasira se u osminu finala Kupa BiH. U dobroj fudbalskoj predstavi pred nekih 250 gledalaca od kojih je nekoliko desetina bilo iz Tešnja. Puleni Asima Saračevića poveli su preko Suljića u 21 minuta. Pola posla za taj pogodak odradio je Sadin Baŝić. Do kraja prvog poluvremena bilo je nekoliko ŝansi s obje strane ali su Teŝnjaci na odmor otiŝli sa minimalnom ali zasluženom prednošću. U drugom poluvremenu Neretnjak ubacuje u igru Mujića koji svojom svježinom stvara probleme Toškovoj odbrani. Za tri minuta domaćini preokreću rezultat u periodu od pedeset i osme do 61. U 58. minuti u svom šesnastercu Hasanbašića lopta pogađa u ruku, a sudac Kaljanac bez razmišljanja svira na bijelu tačku s koje je precizan Mujić za poravnanje. Ubrzo slijedi i drugi šok za goste kada u šezdeset i prvoj minuti Orašje dolazi do vođstva 2:1 preko Vidovića. Poslije tog gola TOŠK se budi i iz jedne dobro organizovane akcije Eldin Suljić u 75. minuti matira Kurbašića za realnih 2:2. I kada su svi vidjeli da će se na oraškom “Goalu” odlučivati penali za prolazak u kupu, u drugoj minuti sudijske nadoknade pogađa Senad Mujić za konačnih 3: 2 i veliku radost domaćih navijača koji su aplauzom nagradili hrabre i odlične Tešnjake. Dobru utakmicu pokvarili su suci Haris Kaljanac i njegov asistent Haris Baković, obojica iz Sarajeva. U 80. minuti prestrogo je Kaljanac isključio trenera Asima Saračevića na asistenciju Bakovića. Igrama u kupu protiv Podgrmeča i Orašje, Tešnjaci su pokazali da se ravnopravno mogu nositi sa prvoligašima gdje zaslužuju da se nađu. Već u subotu TOŠK na svojim “Lukama” dočekuje nezgodnu Bosna Semu i tu utakmicu najavljuju da idu na puni plijen.

Tekst i foto: Halid Fejzić