Tošk počeo sezonu pobjedom

TOŠK je u novu sezonu na drugoligaškog federalnog “Centra” na svojim “Lukama” pred stotinjak gledalaca startovao trijumfom nad komšijama Pobjedom iz Tešanjke rezultatom 2:1.

U svim segmentima TOŠK je nadigrao komšije, koje nisu iskoristile igrača više pedeset i jedan minut igre. Dvostruki strijelac za TOŠK bio je golgeter Emir Bureković, koji je postigao golove u jedanaestoj i u 66. minuti sa kreča. Jedini pogodak za goste postigao je Nenad Dukić u posljednjim minutama susreta. Sudac Ermin Sivac je dobro obavio posao podjelivši sedam žutih i jedan crveni karton nervoznom Hatiboviću u 39. minuti susreta. Sivac je sa žutim kartonima nagradio i Aldina Bahtića, Ibrahimkadića, Brakovića, Burekovića, (TOŠK), Hodžić, Alibašić i Krkalić (Pobjeda). Nakon odlaska TOŠK-ovog golmana Korajlića, koji je postao prvotimac jelaškog Borca u redove “plavih sa Luka” stigli su Dalibor Panić iz Doboja i Nedim Kustura iz sarajevskog Željezničara.