Petarda za trinaestu pobjedu Borca

U posljednje dvije utakmice četa trenera Zlatka Spasojevića drastično je sa jedanaest golova popravila svoju gol razliku. Žrtve Borca bile su Vratnik (6:0) u Butmiru i Ozren koji je na „Šibovima“ pretrpio težak poraz od 5:0.

Jelašani su silovito krenuli u duel i već u desetoj minuti golom Mujkanovića poslije lijepe kombinacije Pezera i Šimunovića poveli sa 1:0. Već u 25. minuti Šimunović odlično koristi grešku odbrane za prednost 2:0. Do kraja prvog dijela odlična akcija Buljubašića i sjajan gol Durmiševića koji je iznenadio Zimića za „poluvremenskih“ 3:0. U drugom dijelu ista priča a Mudrov u 47. minuti i najbolji pojedinac duela Semir Pezer dvadeset minuta poslije postavlja konačnih 5:0.

Zenički sudija Azem Karić u fer i korektnoj utakmici pred stotinjak posjetilaca podjelio je tri žuta kartona, Hadžikadunić, Mudrov (Borac) i Borovčanin (Ozren).