Prvi dan u školi Kulin Ban Tešanjka

Septembarsko zvono ponovo je okupilo učenike naše škole. Stotine ruku i stotine lica sjatilo se tu želeci da krenu u novu pustolovinu. Odjednom, iza ugla, stidljivo proviriše tri malena lica pa za njima još tri. Zbunjeno su gledali u gomilu đaka, u visoku zgradu pred kojom su se našli. Ali, tada se otvoriše velika vrata na kojima se pojavi umiljato i razdragano lice koje dočeka naše PRVACICE. Sav strah i nesigurnost odjednom nestadoše. Cvrsto uzeše svoju učiteljicu za ruke i zaploviše u jedan novi svijet, svijet koji se zove ŠKOLA.

U ovoj školskoj godini u našoj školi je evidentirano i upisano pedeset i dva prvacica. Svi su tog dana veselo trčali, mahali rucicama, družili se i bili sretni jer ipak, to je prvi školski dan. Ali, posebno zadovoljstvo moglo se vidjeti u trenutku kada su dobili prigodne poklone, razne slatkiše, balone kao i majice sa natpisom ”JA SAM PRVACIC”. Za takvo zadovoljstvo zaslužni su sponzori koje itekako treba spomenuti, to su: Šemsudin Buljubašic, Senad Mešić, Dženan Ajanović i Nurko Begić kojima se ovom prilikom zahvaljujemo, a našim prvacicima želimo mnogo sreće i uspjeha na ostrvu znanja koje ih čeka, na ostrvu koje je puno sloge i bezbriznih dana.

I za kraj, zaista je vrijedno ponijeti onu mrvicu djetinjstva zahvaljujuci kojoj i jesmo ljudi…

O Tesanj Net

Komentariši